Naprawa dysku HDD

Witam czy ktoś zna może jakiś fajny program, który naprawiałby złe boot sektory lub ogólnie skanował dysk, który lekko mówiąc padł prawie. Wiem że HDD Regenerator działa ale działa zbyt wolno i czasami wywiesza system może znacie coś lepszego do wykorzystania oczywiście w zaciszu domowym nie wydając kasy firmie do naprawy dysków, czy firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Dodam iż dane na tym dysku nie są mi potrzebne. Zwykłe formatowanie nie działa z poziomu Windowsa, zarządzania dyskami itd…Proszę o pomoc

Jak miałem bady na dysku zrobiłem tak “Low Level Format” programem “Low Level Format Tool” i potem ze trzy razy format normalny pod Windowsem (normalny nie szybki) następnie ze dwa razy zapełnienie dysku jakimiś danymi np obrazy płyt po czym kolejny normalny format.

Już dwa dyski tak “naprawiłem” na jak długo nie wiem ale pewnie dlatego że uszkodzenia nie były mechaniczne tylko jakieś logiczne ale zawsze warto spróbować.

jeśli w czasie skanowania dysku hddR czy lepszym progsem tego autora mhdd zawiesza się dysk, to nic nie poradzisz.

Dziękuję za info zaraz będę próbował a mam pytanie co może być w Windowsie namieszane jak podłączane urządzenia USB przestają działać np dysk zewnętrzny czy pamięć micro SD podłączone też przez USB pojawia się komunikat Nie rozpoznane urządzenie a nawet jak się pojawi w moim komputerze zaczynam kopiować coś na niego to znika i trzeba je jeszcze raz podłączać.