Naprawa dysku

(system) #1

Witam, czy jest możliwa naprawa dysku programem , ponieważ upadł mi na podłogę i co uruchamianie komputera pisze, że brakuje jakiegoś pliku albo czarny ekran i nic.

Z góry dziękuję :slight_smile:

(Cedar) #2

Usterki mechanicznej nie naprawisz programem - prawdopodobnie rozkalibrowały się głowice i/lub zarysowały talerz i teraz następuje błąd odczytu danych.

Mogło też ulec uszkodzeniu łożyskowanie talerzy - usterka nie do naprawy żadnymi domowymi sposobami.

Można jeszcze podejrzewać wiele innych usterek mechanicznych, których nie naprawisz.

Na Twoim miejscu spróbowałbym podłączyć dysk do innego komputera i jeśli się da, zgrać ważne dane a dysk "do kosza"

(system) #3

Dzięki za odpowiedz

(Milosz Ziem) #4

Jakiego pliku brakuje jak bootloadera lub bootsecta to jest sposób.

Musisz zrobić pełny format,szybki nic nie da,

Możesz to zrobić na linuksie.

(Cedar) #5

Ewentualnie jeśli dysk ma jeszcze chęć do współpracy, poczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html

(system) #6

dzisiaj porzyczyłem od kolegi dysk 40gb seagate i też nie działa pisze ciągle, że brakuje jakiegoś pliku np. pci.sys, ntfs.sys. Trochę nim przekręciłem w lewo podczas i usłyszałem taki dzwięk ,, wiatru,, ale chyba od tego nie mógł popsuć się dysk, kolegateź tak go kręcił i działał, ja myślę że to taśma winna jest po gdy chce zainstalować windowsa to wywala mi ,,kod 7,, a ubuntu nie chce się ładować, co o tym sądzicie chłopacy?? :frowning:

(Kaka') #7

Pirat112 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

(Gracz Online) #8

Wtyczka od zasilania może nie łączyć. Włóż mały śrubokręt i przygnij okrągłe blaszki w molex.