Naprawa gniazdka baterii

(Arn Poznan) #1

Tak to wygląda:

_bateria.jpg

Drucik, który dociskał baterię, ułamał się.

Trzeba to jakoś naprawić!

Komputer jest stary, z piętnaście lat ma (jak nie więcej).

Najlepiej byłoby takie gniazdko wymienić na nowe. Gdzie tego szukać? Jak to się nazywa? To jakiś rodzaj/model czy cóś?

(Drobok) #2

Wylutuj z jakiejś spalonej płyty. Jeśli masz lutownicę na ciepłe powietrze nic nie powinieneś spalić :slight_smile:

Nie lepiej wziąć kawałek przewodu i po prostu połączyć baterię z tym kawałkiem blaszki który został ? :slight_smile:

(Arn Poznan) #3

Próbowałem drucika wsadzić, ale nie chciał wejść. Gniazdko pozostałości blaszki zupełnie pochłonęło :cry:

A lutownicę mam zwykłą, tj. taką z końcówką jak śrubokręt :slight_smile:

(igrek) #4

Weź ją po prostu przyklej i tyle. Chyba że jesteś maniakiem i cię bawi takie coś. To możesz spróbować. Transformatorową raczej popalisz PCB.

(Drobok) #5

Imo grzałkową ma. Zdjęcie powinno być pod mniejszym kątem, nie widać nic pod spodem. Skoro poszła blaszka przyklejenie nic nie da, trzeba doprowadzić minus :slight_smile:

(Arn Poznan) #6

Tak jak drobok mówi - prąd musi dojść. A blaszka - swoją drogą - gdzieś się zawieruszyła.

To jak, mogę przelutować gniazdko?

(Drobok) #7

Możesz, tylko jak przegrzejesz może być nie ciekawie :))

Powinien być jakiś prześwit, zobacz czy tam jest jakiś kawałek by do niego dolutować :slight_smile:

(Arn Poznan) #8

Kiedyś już próbowałem dolutować, przez co właśnie zatopiłem ten drucik w plastiku :wink:

Ale zapytam się tak przy okazji... czy brak tej baterii może być powodem niewłączania się komputera (tj. zasilacz się kręci ale nie ma żadnej innej reakcji)?

(Drobok) #9

Owszem, tak samo jak spalenie się czegoś na mobo, bądź grafice, czy procu :slight_smile:

(Arn Poznan) #10

Raczej gniazdko, akurat jak pękło to przestał działać :wink:

To na co mam uważać przy lutowaniu, aby nie przegrzać i niczego nie spalić?

(igrek) #11

Bateria ma tylko wpływ na ustawienia biosu. Uważaj żeby nie dotknąć innych elementów.