Naprawa HDD


(krzysio574) #1

Witam. Chciałbym podjąć się próby naprawy swojego dysku twardego ale do końca nie wiem jak się za to  zabrać powiem  szczerze. Zawiesił mi się na nim kiedyś system operacyjny, próbowałem zainstalować go na nowo ale instalator systemu po wystartowaniu z płyty również się zawieszał więc nie mając zbytnio czasu wymieniłem go na inny teraz jednak jeżeli byłaby taka możliwość, chciałbym go naprawić. Teraz pytanie do Was, jest możliwość usunięcia partycji dysku i instalacji systemu bez uruchamiania instalatora, tak aby dysk był czysty - bez windows'a i miał możliwość ponownego utworzenia, podziału partycji i wgrania na nowo systemu OS? Czytałem o programie MHDD służącym do diagnostyki  i naprawy, czy on jest skuteczny? Możecie mi coś poradzić? Przepraszam za chaotyczną konstrukcje mojego tematu, nie wiedziałem jak Wam to przedstawić.


(jedrek00711) #2

Proszę tu znajdziesz opis programu MHDD http://forum.komputerswiat.pl/topic/17548-opis-programu-mhdd-i-tech…


(system) #3

Zrób dla tego dysku to: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-t367772/ Potem zainstaluj na nim normalnie system jaki chcesz i jak chcesz.


(krzysio574) #4

 

Wykorzystam jeden, drugi programik i zobaczę czy to coś da :smiley: Dziękuje bardzo za udzielone odpowiedzi i proszę Moderatorów o niezamykanie tego tematu.