Naprawa Karty MicroSD - system plików RAW

Witam, temat może był juz poruszany - szukałem o tym w google, przeglądnąłem wiele stron - lecz niestety w moim przypadku to nie pomogło.

Mam kartę pamięci MicroSD 2GB. Była ona używana w aparacie (w adapterze na SD).

Chciałem podłączyć kartę do PC, no wiec kartę w adapterze podłaczyłem do czytnika kart pamięci.

2klik na Dysk Wymienny i pytało czy sformatować kartę. Dałem tak - i po chwili pokazał sie komunikat ze system Windows nie był w stanie dokończyć formatowania dysku.

ok, odłaczyłem, podłaczyłem ponownie - PPM na Dysku wymiennym, właściwości i w systemie plików jest RAW.

Można jakoś naprawić jeszcze ta kartę?

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

http://panasonic.jp/support/global/cs/s … index.html

Mam taki błąd:

200

Przełącz mikroprzełącznik na karcie,prawdopodobnie jest włączony. Zabezpieczenie przed zapisem i kasowaniem

Użyj HP USB Disk Storage Format Tool

Mam raczej odblokowane:

200

@ Łukash

Robiłem nim i mam też błąd z zapisem.

200

Może zepsuł się suwaczek blokady (?)

Nie wiem. Adapter z kartą były używane kilka razy - a suwaczek ani razu nie używany.

Jak mam tak jak na zdjęciu, troche program mysli po czym wyskakuje taki bład.

Gdy mam na Lock to bład wyskakuje od razu.

Próbowałem sformatowac z poziomu telefonu i:

Motorola milestone: jest pokazywana informacja: karta jest pusta lub ma nieobsługiwany system plików

lg kp500: karta w ogóle nie jest widziana

Dwa programy pokazują że karta jest zabezpieczona ,to chyba tak może być ,lub jest uszkodzona w jakimś sensie ,może ma gwarancję ? Nie wiem co by tu można było zrobić .Może GParted sobie poradzi (?)

Odpalałem Gparted.

Uruchomiłem linuxa z płytki, właczam gparted iiii wylacza sie on. A jak wyciagne tą karte to Gparted właczas ie normalnie

Chyba padła ta karta po prostu .