Naprawa karty SDHC

Pod Linuxem a dokładnie Ubuntu chciałem zmienić CID karty SDHC Sandisc Ultra 32gb, po wpisaniu komendy w terminalu na zmianę CID wyskoczył error karta się tak jakby uszkodziła… (karta nie była ze zmiennym CID bo to w miarę nowa karta) przestała być wykrywana pod linux pod Windows słychać tylko podłączone urządzenie ale nie pojawia się żadna pamięć.DiskPart też nie wykrywa podłączonej karty. Ktoś zna jakieś sposoby na przywróceniu karty do żywych ?

Może GParted

nie za bardzo bo jak włożę kartę SDHC i uruchomię program czy to GParted czy jakiś inny to się zawiesza… czekałem nawet 20 min i o dziwo pojawiła się w ,Ten komputer" ale gdy chciałem wejść to się zawiesza cały explorer i tak stoi. Nie ma jakiejś metody fleszowania całej karty ?

CMD pod Windows i:

format „litera karty”:

lub:

chkdsk -f -r „litera karty”:

Albo:

chkdsk „Litera karty”: -r -f

jeśli to pierwsze nie ruszy.

Pod Ubuntu też są komenty do Terminala, lecz teraz ich nie pomnę niestety :frowning:


oczywiście kliknąłem enter i tak stoi od godziny :slight_smile: nie wiem czy to coś pomoże. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

To tak, jakby czytnik kart nie montował karty w systemie… To jest karta SD (duża), czy MicroSD? Jeśli MicroSD, to sprawdź, czy np. telefon lub inne urządzenie pozwoli na format. Jeśli duża, to wsadź do np. aparatu, jeśli posiadasz taki. Jeżeli i tam będzie wisieć, to prawdopodobnie karta dead (poszła i się zepsuła).

Włożę do jakiegoś starego tel może zadziała bo to Micro SD.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.