Naprawa Lenovo B50-80

Witam serdecznie, w moim Lenovo B50-80 padł procesor.Serwis stwierdził iż konieczna będzie wymiana płyty głównej ponieważ CPU w serii “B” jest na stałe przyklejane i i wylutowanie go może spowodować uszkodzenie gniazda.Serwis nie podejmie się wymiany procesora.
Poszukałem po serwisach aukcyjnych i nie znalazłem identycznej płyty głównej, jedynie z innym procesorem od B50-80.
Czy opłaca się wymieniać płytę główną na taką z innym CPU i czy w ogóle będzie działać po złożeniu ?

Specyfikacja laptopa:
procesor: i3 5005u
karta graficzna:AMD R5 M330
4GB ram
1000GB HDD

Wymieniając płytę główną w laptopie, wymieniasz praktycznie cały komputer. Jeżeli procesor jest przytwierdzony do płyty głównej, to pozostaje Ci upewnić się, czy rozmieszczenie gniazd jest zgodne z obudową Twojego komputera. Jeżeli tak, to bez przeszkód możesz wymienić płytę na inną. Ostatnią kwestią do rozpatrzenia jest finansowa opłacalność takiego zabiegu. Zdecyduj, czy wolisz wydać na nowe podzespoły, czy odłożyć i dołożyć, kupując inny, niekoniecznie nowy sprzęt.

Pozdrawiam, Volant.

Procek i karta graficzna jest przylutowana. Wymiana płyty jak napisał Volant to wymiana de facto całego kompa - zostaje ci tzw. kadłubek. Są serwisy, które wylutują ci procek, ale nie dają żadnej gwarancji - zakup procka i serwis to lekko licząc kilka stówek, które łatwo mogą pójść z dymem.

Lepiej kupić nowy laptop i omijać Lenovo szerokim łukiem.

Zakup nowego komputera nie jest jedynym wyjściem. Podobnie jak omijanie marki Lenovo. Można zakupić komputer używany, na przykład pochodzący ze sklepu z komputerami z leasingu. Produkty marki Lenovo to generalnie udane urządzenia. Jak wszędzie, znajdą się egzemplarze awaryjne. Jeżeli koszt nowej płyty głównej nie będzie wysoki, to można zainwestować.

http://www.pclap-alert.pl - zmień serwis.

Lenovo B50-80 - ja bym sobie darował, to beznadziejny laptop. Ja bym wystawił jako uszkodzony na OLX.

W takim razie za ile mogę wystawić tego laptopa ?

Proszę rozejrzeć się po aukcjach i zobaczyć, jakie są obecnie ceny pozostałych (sprawnych) podzespołów tego komputera.