Naprawa napędu w laptopie

Od pewnego czasu z moim napędem dzieje się coś niedobrego. Na początku nie odnajdywał tylko płyt jednej marki. Zainstalowałem od początku sterowniki, nowy bios. Niestety nic to nie dało. Potem przerzuciłem się na Windowsa 7 powtórzyłem powyższe czynności ale nadal nic to nie dało. Po pewnym czasie napęd przestał nagrywać już jakiekolwiek płyty.

Moje pytanie nie dotyczy jednak tego co mogę jeszcze zrobić, gdyż zdecydowałem się oddać napęd do serwisu. Jestem więc ciekaw czy można poprosić producenta by wymontował napęd w celu naprawy. Nie chce oddawać do serwisu całego laptopa obawiając się sczyszczenia dysku (przez mądrych serwisantów chcących wykluczyć winę software’u). Poza tym sprzęt jest mi bardzo potrzebny na uczelni. Czy mogli byście mi podpowiedzieć czy da się coś takiego załatwić i jak to najlepiej zrobić?

Czyli napęd zepsuty - do wymiany. Wynajdź jakiś sklep/serwis blisko domu, udaj się tam z laptopem i prawdopodobnie przy zakupie nowej stacji DVD wymienią Ci ją na miejscu.

Zakupie? Przecież mam gwarancje jeszcze.

Oczekiwałeś, że wywnioskuję ten fakt po konsultacji ze szklaną kulą? Lepiej dla Ciebie.