Naprawa Nokii 6103


(Ground21) #1

Witam

Jak uważacie ile powinna kosztować wymiana obudowy w nokii 6103? Trochę się obudowa połamała i chciałbym telefon uratować bo poza tym wszystko działało i bateria także całkiem świeża.

Dodam tylko, że chcę mieć o ile to możliwe obudowę oryginalną - żeby się nic nie powycierało po tygodniu używania.

Pozdrawiam


(system) #2

Wyobraź sobie, że oryginał obudowy do 6103 jest bardzo ciężko dostać.

Radzę ci kupić podróbę (bo raczej nie ma innego wyjścia) ale dobrej jakości (można takie dostać ale nie na Allegro)

I zanieś telefon do serwisu/komisu bo rozebrać go to pryszcz i bułka z masłem ale ze złożeniem to są prawdziwe klocki-hocki i zawsze pójdzie coś nie tak.


(Ramirez1) #3

Nie wiem czy potrzebujesz może kupić nową obudowę , zapytałeś tylko ile będzie kosztować wymiana a tak dla Ciebie kilka linków.

http://www.pro-link.eu/337-oryginalna-obudowa-nokia-6131-czarna-1192.html

http://www.haalo.pl/?item=SP11491#SP11491

http://allegro.pl/obudowa-nokia-6103-przod-czarny-oryginal-szczecin-i1676408573.html aukcja sklepu z linku powyżej

http://magboss.pl/article.php?id=4312

Jak się ma sprawne ręce, to i samemu można wymienić.Nie mam pojęcia ile za wymianę zależy pewnie od punktu gdzie zaniesiesz.

Autoryzowany Salon/Serwis (nie wiem czy pobiera opłaty).Komis Gsm/Inny punkt.

Nie opłaca się kupno podróbek często szybko się zużywają (wycieranie) są źle spasowane,dostają luzów,plastyk jest marnej jakości (pęka,kruszy się),źle wytopione/wycięte otwory,nie spasowane otwory klawiatury itd.Sam się na takiej podróbce przejechałem i widziałem też u wielu ludzi, jak i przeczytałem wiele tematów na ten temat.Od tamtego czasu zawsze już wymieniałem obudowy na tylko oryginalne.Tak wiem drogie są.


(sla17) #4

Co do tych podrób to aż tak źle nie jest, przez cztery lata miałem w Nokii 3100 (swoja drogą świetny telefonik, dałem siostrze ale niestety jej ukradli :frowning: ) niebieską obudowę. Jako, że mi się znudził kolorek poszedłem do sklepu - i kupiłem czarną, podróbkę oczywiście, za dwadzieścia złotych. Miałem ją prawie rok, kilka razy telefon upadł itp. i obudowa oprócz kilku mikroskopijnych rysek (ale to na wszystkim jest) nie działo się absolutnie nic, no muszę powiedzieć, że to był kawał naprawdę dobrej obudowy :slight_smile:


(Ground21) #5

Jedna nieoryginalna będzie lepsza - jedna grosza. Oryginalna zawsze będzie dobrej jakości. Dlatego nie chcę brać podróby bo i tak płacę za wymianę w serwisie.