Naprawa "ósemki" przy kole rowerowym ;)

(Larry Bigl) #1

Witam was drodzy forumowicze: ) pytanie moje brzmi jak się ową "ósemkę" naprawia? jak naprostować to szprychy czy jak się to tam robi?:slight_smile:

(skromny00) #2

najprościej to zaniesc koło do serwisu rowerowego i tam ci je naprostują za 30 zł przynajmniej ja tak robie:)

a jak chcesz sam to kup klucz do szprych w sklepie rowerowym poźniej na widełkach w rowerze zobacz gdzie jest krzywe najlepiej weź jakąś kredę i zakręć kołem kredę ustaw tak żeby jej końcówka wystawała trochę ponad kostki hamulcowe i to samo z drugiej srony i tam gdzie masz te kreski na kole naciągnij szprychy

moja dobra rada jest taka że jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia to albo potrenuj na jakimś starym kole albo zanieś te swoje do serwisu

(Yamamoto70) #3

koło trzeba wycentrować. Daj to lepiej komuś kto sie na tym zna. Sam to jeszcze popsujesz i kosztów narobisz. Zresztą jakbyś miał kupić narzędzia do tego to i tak drożej by wyszło. Serwis=najtaniej. i najlepiej :wink: nie wiem czy te 30zł to trochę przesadzone nie jest, wydaje mi sie że to jest tańsza usługa... Ale to jeszcze zależy jak się kto ceni :wink:

(Larry Bigl) #4

dzieki wielkie:) chciałem właśnie do serwisu dać ale pomyślałem, że można samemu:)

(Maciej654) #5

jak jak oddałem do serwisu to zapłaciłem całe 10 PLN

(Yamamoto70) #6

no właśnie. Tak mi się wydawało że 30 zł to dużo...

(fiesta) #7

Jeżeli ósemka jest dosyć poważna, to najlepszym wyjściem z sytuacji jest zakup nowego koła. Nawet najlepszy serwis ci nie naprostuje "prawdziwej" ósemki, co najwyżej lekkie bicie na obwodzie rawki.

(Larry Bigl) #8

nie no aż tak mocna nie jest ale widać ją dość:slight_smile: i wole cyzm prędzej to naprawić:slight_smile: