Naprawa "ósemki" przy kole rowerowym ;)

Witam was drodzy forumowicze: ) pytanie moje brzmi jak się ową “ósemkę” naprawia? jak naprostować to szprychy czy jak się to tam robi?:slight_smile:

najprościej to zaniesc koło do serwisu rowerowego i tam ci je naprostują za 30 zł przynajmniej ja tak robie:)

a jak chcesz sam to kup klucz do szprych w sklepie rowerowym poźniej na widełkach w rowerze zobacz gdzie jest krzywe najlepiej weź jakąś kredę i zakręć kołem kredę ustaw tak żeby jej końcówka wystawała trochę ponad kostki hamulcowe i to samo z drugiej srony i tam gdzie masz te kreski na kole naciągnij szprychy

moja dobra rada jest taka że jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia to albo potrenuj na jakimś starym kole albo zanieś te swoje do serwisu

koło trzeba wycentrować. Daj to lepiej komuś kto sie na tym zna. Sam to jeszcze popsujesz i kosztów narobisz. Zresztą jakbyś miał kupić narzędzia do tego to i tak drożej by wyszło. Serwis=najtaniej. i najlepiej :wink: nie wiem czy te 30zł to trochę przesadzone nie jest, wydaje mi sie że to jest tańsza usługa… Ale to jeszcze zależy jak się kto ceni :wink:

dzieki wielkie:) chciałem właśnie do serwisu dać ale pomyślałem, że można samemu:)

jak jak oddałem do serwisu to zapłaciłem całe 10 PLN

no właśnie. Tak mi się wydawało że 30 zł to dużo…

Jeżeli ósemka jest dosyć poważna, to najlepszym wyjściem z sytuacji jest zakup nowego koła. Nawet najlepszy serwis ci nie naprostuje “prawdziwej” ósemki, co najwyżej lekkie bicie na obwodzie rawki.

nie no aż tak mocna nie jest ale widać ją dość:) i wole cyzm prędzej to naprawić:)