Naprawa partycji ext4

Witam,

po części z mojej winy uszkodziłem partycję. Miałem 100 GB wolnego miejsca i następnie partycję ext4. Postanowiłem powiększyć tę partycję o to wolne miejsce. Użyłem do tego programu Gparted. Kiedy Gparted wykonywał read-only test pogoda się zmieniła i ‘przyszła’ burza. Pomyślałem, że skoro to read-only test to mogę anulować operację bez utraty danych. Niestety po anulowaniu program się zawiesił (czekałem jakieś pół godziny i program nie reagował, interfejs się nie odświeżał), koniec końców zakończyłem go siłą (CTRL+C, gdyż uruchomiłem go z terminala). Niestety okazało się, że tablica partycji uległą zmianie, tj. nie pokazuje już tych 100 GB wolnych danych i następującej po nich partycji ext4, tylko jedną partycję, powiększoną o te nieszczęsne 100 GB uszkodzoną partycję. Nie znam się na tym, ale mam nadzieję, że Gparted zdążył tylko zmodyfikować tablicę partycji i że można to cofnąć. Czy ktoś mający większą wiedzę na ten temat mógłby udzielić wskazówek jak tego dokonać? Dziękuję.

Możesz spróbować przywrócić poprzednią tablicę partycji przy pomocy programu TestDisk.