Naprawa partycji - RAW na FAT32 (TESTDISC)

Siema

Padła mi cały dysk(WDC WD800BB-00CAA1) 80GB system plików zmienił się na RAW, nie da się ani wejść na żadną z partycji ani dać format, czytałem że naprawić partycje można programem TESTDISC(mam instrukcje ale jakoś słabo mi to idzie) , jednak sam nie chce się bawić ponieważ nie chciałbym skasować trwale danych na dysku czy mogę prosić o pomoc kogoś cierpliwego aby wytłumaczył mi jak odzyskać dane z dysku???Proszę O:)

Jeżeli istnieje jakiś inny program do odzyskania tych danych to też prosiłbym o podanie jego nazwy i instrukcje co i jak :slight_smile:

Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z HDD,wybierz program z kategorii http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html Ja polecam Recuvę.Ważne-nie zapisuj nic na dysku ani nie instaluj,bo może to utrudnić sprawę(pliki mogą zostać nadpisane).

Recuva nie daje rady odczytań żadnych plików z tych partycji

taki błąd wyskakuje:

The path does not exits

A ustawiłeś skanowanie głębokie czy zwykłe?Może ta opcja pozwoli coś odzyskać-a w linku który podałem jest jeszcze kilka innych dobrych programów, próbuj.

jeśli przed RAW byla FAT32 - to polecam program getbackdata for fat32

jeśli przed RAW była NTFS - to polecam program getbackdata for ntfs

sam używałem i 90% udało mi sie odzyskać własnie po tym jak format mi sie zmienił na RAW

na razie idzie odzyskiwanie programem Ontrack EasyRecovery jak nie wyjdzie tym to spróbuje tym co podałeś;)

Dodane 13.11.2011 (N) 14:17

Te programy zasługują na wyróżnienia Digital Image Recovery Ontrack EasyRecovery dzięki nim odzyskałem 2000 zdjęć które utraciłem z uszkodzonego dysku :smiley: