Naprawa pliku JPG - śmieci w nagłówku

Witam.

Mam problem z kilkudziesięcioma fotkami zgranymi z karty SD.

Ogólnie połowa jest ok, połowa ma skopane nagłówki. Wcześniej były ok. co się stało ??

Czy macie jakieś sposoby, programy które potrafią odtworzyć nagłówek ??

Chyba ze to nie tylko problem nagłówka ??

Załączam jeden plik dobry, i jeden uszkodzony.

poprawny PICT0035.JPG

niepoprawny PICT0036.JPG

Jedną z możliwych przyczyn, jest błąd podczas zapisu zdjęcia na karcie SD. Czy jeżeli wymienisz kartę na inną i też zrobisz zdjęcie, to również to samo się dzieje czy nie ? Możliwe jest również iż masz uszkodzoną kartę SD. Spróbuj wymienić kartę na inną i zobacz czy dzieje się to samo. Następną możliwością jest błąd pojawiający się z trakcie kopiowania zdjęcia z karty na dysk twardy komputera. Sprawdź połączenie kablowe, oraz czy na dysku na którym zapisujesz zdjęcia z karty nie ma uszkodzonych sektorów. A czy to uszkodzone zdjęcie, na wyświetlaczu LCD wyświetla się poprawnie ?

Wyswietlalo sie.

Na kompie tez sie wyswietlalo.

Co sie stalo ze teraz jest to co jest, nie mam pojecia.

A edytowałeś może to zdjęcie w jakimś programie graficznym, czy może przenosiłeś z jednej lokalizacji dysku na inną ? Edytowałem Twoje uszkodzone zdjęcie w debugerze, i wygląda mi to najprawdopodobniej na błąd zapisu na dysku twardym z jakiegoś programu graficznego - usunięty został właśnie nagłówek informujący system operacyjny o typie pliku i formacie obrazu … Jaką przeglądarkę do zdjęć używasz ?