Naprawa Plymouth w Ubuntu


(Chillout) #1

Po instalacji sterowników własnościowych do karty Nvidii miałem kolejny problem z ekranem Plymouth - pokazywało się tylko logo tekstowe. Udało mi się naprawić Plymouth za pomocą skryptu napisanego przez Kylea Bakera.

Wystarczy wpisać te trzy polecenia w terminalu:

wget http://www.kyleabaker.com/downloads/ubu ... fix.sh.zip

unzip plymouth-resolution-fix.sh.zip plymouth-resolution-fix.sh

chmod +x plymouth-resolution-fix.sh

sudo ./plymouth-resolution-fix.sh

Uwaga! Skrypt zmienia rozdzielczość Plymouth na 1280x1024 - jeżeli chcesz ustawić inną rozdzielczość po prostu edytuj plik plymouth-resolution-fix.sh za pomocą edytora tekstowego.


(Paweł3779) #2

Skrypt testowałem już kilka razy i działał bez zarzutu. Jednak jeżeli coś pójdzie nie tak jak trzeba to polecam skorzystać z tego poradnika: http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?t=124697 . Oczywiście polecam metodę numer 1, ponieważ działa ona w 100% zarówno w wersji 10.04 jak i 10.10 (testowane).

Poradnik jest napisany dosyć zrozumiale, więc myślę, że każdy sobie poradzi, aczkolwiek sposób Chillout'a jest chyba najprostszą drogą.


(Chillout) #3

Żródło: http://newinubuntu.blogspot.com/2010/10 ... -1010.html


(Azgrel) #4

Na 11.04 działa ten sposób, przynajmniej u mnie (najpierw trzeba cofnąć zmiany wprowadzone przez skrypt):

  • instalujemy StartUp-Manager (jest w Centrum Oprogramowania)

  • uruchamiamy, wybieramy odpowiednią rozdzielczość i głębię kolorów, zaznaczamy Pokaż ekran startowy (piszę z pamięci, więc nazwy mogą się różnić) i odznaczamy Pokaż tekst w czasie rozruchu

  • na zakładce Zaawansowane ustawiamy rozdzielczość GRUBa (jeśli nie będzie działać należy edytować plik /etc/default/grub i odkomentować linijkę zawierającą GRUB_GFXMODE)

  • w moim przypadku trzeba było jeszcze wklepać to w terminalu

    sudo -s

    echo FRAMEBUFFER=y >>/etc/initramfs-tools/conf.d/splash

    update-initramfs -u