Naprawa płyty ABIT-IC7-MAX

Jako że jest to mój pierwszy wątek na forum wypadało by się przywitać więc

Witam

Kilka dni temu dostałem płytę główną ABIT-IC7-MAX , po podłączeniu zasilania płyta się uruchamia ale nic więcej monitor wyświetla brak połączenia , ponieważ dysponuję tanią kartą diagnostyczną wyczytałem że to wina podłączenia klawiatury i rzeczywiście . Jednak karta wyświetla mi obecnie błąd 7F przy czym tego błędu nie ma nawet w książce dołączonej do karty . Wczoraj komputer raz się uruchomił i udało mi się wejść do bios-u , ustawiłem jak pierwszy do startu CD-ROM i wyszedłem z biosu . W tym momencie monitor stracił kontakt . Jednak kiedy się uruchomił zauważyłem że pomimo błędu 7F komputer wszedł do biosu więc błąd 7F polega na tym że przy starcie płyta zatrzymuje się i czeka na włożenie dyskietki , wyłączył bym to ale niestety komputer się zawiesza . Wszystkie inne podzespoły jak grafika , ram ,zasilacz na pewno są sprawne . Kondensatory są całe , procesor też , bardzo proszę o pomoc

Witam

Znalazłem opis błędu 7F w instrukcji mojej płyty głównej Abit AX78.Może to będzie pomocne.

F7

Switch back to text mode if fill screen logo is supported

-If errors occur,report errors &wait for keys

-If no errors occur or F1 key is pressed to continue:Clear EPA or customization logo

Wyzeruj zworką CMOS BIOSu.

Ustaw standardową konfiguracje BIOSU, czyli Load Optimized Defaults.

Uwaga! Warto by było zmienić bateryjkę BIOSu , bo tu może leżeć przyczyna ewentualnych niepowodzeń z uruchomieniem tej płyty.

Link z instalacją windowsa mnie powalił , czemu zakładasz że jestem zielony hehe . Specjalnie założyłem wątek w dziale hardware , bo jestem w 95% pewny że winna jest płyta . Nie wiem kondensatory , zimne luty piszę bo nie znam się dość dobrze na naprawie sprzętu fizycznie . Co do bateryjki , jest nowa bios resetowałem setki razy i nic .