Naprawa savegame w formacie .sav

Podczas gry niespodziewanie wyłączył mi się laptop, po jego powtórnym włączeniu i ładowaniu gry gra wychodzi do pulpitu. Z tego co zweryfikowałem wychodzi ze plik zapisu gry w formacie .sav popsuł się. Czy znacie sposoby naprawy takiego pliku?

Próbowałem:

  1. Przywracania systemu - niestety nie podziałało
  2. We właściwościach pliku nie mam dostępne poprzednich wersji pliku aby przywrócić

Zobacz czy był robiony autosave wcześniej.

Jeśli to jakaś indie gierka to spróbuj skontaktować z developerem - może udzieli pomocy.
Jeśli to jakaś znana gra single, to może jest jakiś edytor sejwów do niej (do czitowania) - możesz spróbować nim czy odczyta sejwa i go zapisze ponownie - ale to nic pewnego.

W innych wypadach pozostaje tylko znalezniecie w necie albo od kogoś sejwa w podobnym momencie lub gra od nowa.

.sav nie jest jakimś zdefiniowanym formatem pliku. To tylko popularnie stosowane rozszerzenie, przez różnych twórców gier i nie ma żadnej korelacji w strukturze danych, między różnymi grami.
Tak jak napisał silvver, jeśli jest edytor do tej konkretnej gry, można spróbować, ale nie liczyłbym na sukces; jeżeli plik jest uszkodzony, to prawdopodobnie edytor też nie da sobie z nim rady.

1 polubienie

To jest starsza gra.
Ogólnie wyczytałem, że można edytować te pliki programem np. hex. Jest tam niby jakis sposób co zrobić na rededit ale nie za bardzo go rozumiem :slight_smile:

Strasznie tajna jest „ta gra”. :roll_eyes:
Co do obróbki hexedytorem - owszem, można, ale trzeba wiedzieć co, gdzie i po co. Tak jak napisałem: jeśli plik jest uszkodzony, to szanse na jego naprawę są minimalne, nawet przy dokładnej znajomości struktury pliku (a jeśli save’y są kompresowane/pakowane, to już całkiem kaplica). Hex edit się stosuje głównie do „modowania” save’ów, np. zmiany ilości surowców lub pieniędzy, zmiany współczynników, czasem do edycji map lub jednostek w strategiach czy RPG-ach. Można też niekiedy poprawiać błędy gracza, jak spaprana misja lub samej gry, np. dziwne zachowania NPC-ów, itp. Tylko że do tego plik musi się poprawnie wczytywać.