Naprawa starego kompa

Witam.

Kumpel dostał 2 kompy. Nie są to najnowsze sprzęty… NIestety żaden komp nie chce wystartować. Na ekranie nic się nie dzieje po zapodaniu zasilania. Z kompów wydarli dyski twarde, ponieważ firma przełożyła je do nowszych kompów. Jeden komp był z prockiem zamontowanym na płycie, a drugiego procka mu dali ponieważ nie było go w płycie. Niestety kumpel mówi że to nie są te procki… i teraz pytanie. czy ten procek pasuje do tej płyty ?? ( pasuje jak się go włloży) ??

http://img81.imageshack.us/my.php?image=img05383bx.jpg

Czemu kompy mogą się nie uruchamiać?? Bez dysku przynajmniej powinno się dać wejść do BIOSA.

POZDRO

Może troche więcej szczegółów o sprzecie więcej danych technicznych (model itp.)

eee jak mam ci powiedziec czy ten procek pasuje do karty po zdjeciu podaj nazwe płyty+ informacje tak samo z prockiem. a co gdy jest dysk wyjęty to nie wiem czy sie włacza nigdy nie prubowałem włączyć bez dysku

czleku slepy jestes ze niepasuje:??

przeciez procek niezajal wszystkich “otworkow” w podstawce…

spr coto za plyta powinno naiej pisac

Wiem że nie wlazł we wszystkie dziury, czyli takjakby był nie stąd, ale wszystkie kompy miały takie procki !!

A płyta to ATC 1425A

Jeszcze na ISA i jakąś strasznie starą grafike…

Pozdro

Nie no bez dysku to powinien startować ale nie wiem jak to jest z bardzo starymi kompami ale u kumpla tez startował bez dysku a miał naprawde bardzo starego kompa ale niestety po tym zdjęciu to ja dużo nie moge powiedziec a nie chce ci nagadać jakichś głupot albo w błąd wprowadzić

Jak wszystko jest dobre i sprawne, a dysk odłączony komp przechodzi test POST i wywala brak dysku/systemu lub podobnie - czyli powinien się uruchomić.

NO pisał chyab że nic sie nie uruchamia nawed BIOS nie robi żadnych testów ani nie można do niego wejść

Więc podaj model płyt głównych (obu - bo z tego co rozuemiem są dwie)

Podaj jakie to są procki.

I podaj całą reszte configa.

Zasilacz dobry?

Aha i procek definitywnie nie psauje do tej płyty, więc nic dzinweogo ze sprzęt nei biega.

Kumpel trochę zamieszał z tymi kompami, ale rzeczą jasną jest że procki nie te to nie ma sensu podawania configu.

Tak np wygląda karta graficzna

http://img142.imageshack.us/my.php?image=img05391do.jpg

GF 6600 GT się chowa :mrgreen:

Picasso-89 a to napewno grafika :mrgreen:. Moja stara muzyczna tak wygląda i robi teraz za ozdóbke na ścianie. Nawet jeśli uda wam się to odpalić to chyba nie zainstalujecie na tym windy 95 więc… hm… no nei wiem… ja bym poleca zrobić sobie taka samą ozdubke na ściane… tymbardziej że procki nie te. A może na Allegro wystawcie… jakiąs flota wpadnie… :stuck_out_tongue: a może komuś taki sprzęt się przyda…

yyy ale tam się monitor wpina :expressionless: :o . Hehe ale jaja :p.

Powyciągam sobie zworki a reszta do kosza.

Pozatym nic z niego bo mi się zasilacz zapalił i trochę go przyfurało :mrgreen:

Ok trochę my pośmiali :mrgreen: .

Ogólnie goście mówili że chodziły do końca tylko dyski wyciągneli, ale jak widać to nie.

Pozdro