Naprawa systemu nie chce się zakończyć

Witam, po zmianie płyty głównej system windows XP nie chciał się wółączyć, cały czas BSOD i 0x0000007B

Wybrałem opcje naprawy z płyty ale niestety naprawa nie chce się zakończyć -kiedy dochodzi do ostatniego kroku zamiast XP ponownie uruchamia się naprawa i tak w kółko.

Czy jest jakieś wyjście?

Zainstalowałem sobie ponownie system w innym katalogu by móc korzystać z internetu więc mam swobodny dostęp do starego systemu. Co zrobić by ponownie zobaczyć ukochany ekran z błędem 0x0000007B?

0x0000007B - INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE - Podczas uruchamiania stracono dostęp do

partycji systemowej lub woluminu rozruchowego.

Rozwiązanie:

-Usuń nowe sterowniki lub wykonaj ich aktualizację.

-Przeskanuj na obecność wirusów.

-Wykonaj chkdsk /f /r

-Sprawdź stan powierzchni dysku oraz jego informacje SMART. Więcej na

Najprościej - zrób formata. Tak najczęściej się dzieje jak zmieniasz płytę główną.

Ale po co skoro nowa instalacja mi działa? Ja się pytam jak wrócić do starej bo jak teraz ją włączam to ponownie pojawia się instalowanie systemu a po komunikacie instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie który powinien oznaczać że naprawa się skończyła znowu wita mnie ekran instalacji (krok 4).

Jak sprawić by nie włączała się ta naprawa - instalowanie systemu? Jakie pliki odpowiadają za to że ona się włącza?

Nawet jeżeli wybieram F8 - tryb awaryjny po wejściu do pulpitu pojawia się okno informujące że w tym trybie naprawa nie działa po czym komputer się restartuje.

Który service pack ma uszkodzony system, a który zintegrowany jest na płytce instalacyjnej?

Na płycie mam SP2 a system oczywiście SP3.

I to jest przyczyna niemożności naprawy. Płyta musi być w tej samej wersji co naprawiany system. Można pokusić się o skomponowanie własnej płyty ze zintegrowanym SP3, ale to też jest loteria, bo czasem nawet duża aktualizacja po SP3 może sprawić, że instalator na płycie rozpozna, że system naprawiany na HDD jest w nowszej wersji i odmówi naprawy.

Uznałem porażkę i skasowałem stary system. Najbardziej żal mi poczty, wszystko inne udało się przywrócić, aktywacja poszła automatycznie (bez telefonu). Przy tej okazji zakochałem się w Origin - w ciągu doby ściągnąłem i na nowo zainstalowałem wszystkie gry z DLC oraz w Steam - nic nie musiałem zmieniać, wszystko działa.

Dziękuję za pomoc :slight_smile: