Naprawa systemu Vista z partycji Recovery - Asus K50IJ

Mam laptop z uszkodzonymi niektórymi plikami systemu Vista Home Basic Premium. Jedno jest pewne: ten system trzeba naprawić. Na tym notebooku jest partycja Recovery z systemem i nie ma żadnego utworzonego punktu przywracania.

Moje pytanie jest takie: czy z poziomu partycji recovery istnieje możliwość naprawy systemu (aby pozostawić zainstalowane programy) czy tylko format i instalacja systemu od nowa? Jak pisałem wcześniej - przywrócenie systemu nie wchodzi w rachubę.

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaka mnie czeka robota?

Z partycji recovery tylko i wyłącznie przywracanie systemu do stanu fabrycznego.

Wpisz cmd i uruchom jako admin.Następnie wpisz sfc/scannow -sprawdzenie integralności plików systemowych.A w ogóle jakie masz objawy,że chcesz stawiać system na nowo ?

Objawy są takie:

1.Dość częste samoistne wyłączanie explorer.exe i ekran jest jednolity bez pulpitu.

2.Brak możliwości udostępniania plików. Kiedy we właściwościach sieci chcę włączyć udostępnianie , to nie można go włączyć a komunikat mówi, że są kłopoty z usługą WMI (instr. zarządzanie Windą). Na liście usługa ta usługa jest włączona.

3.Bardzo często przy logowaniu do konta system stanie i ekran błękitny(nie niebieski) trwa nieskończenie. Pomaga dopiero restart a właściwie kilka restartów.

A największy problem, ale tu nie szukam rozwiązania, jest to, że jest to laptop wnuczki a ja go dostałem wyłącznie do naprawy i dlatego chcę system naprawić a nie stawiać na nowo…

Zrób to co pisałem wcześniej.Następnie przeskanuj komputer Malwarebytes AntiMalware-jak coś znajdzie usuń.Potem skanowanie http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html .Jeśli by to nie pomogło to pozostaje OTL.Tu na forum jest jak wykonać skanowanie OTL i czekanie aż,któryś spec od logów je przeglądnie.

PS. Masz zainstalowany antywirus-jaki?

Ja w takich wypadkach używam tego: http://www.tweaking.com/content/page/wi … n_one.html poczynając od “kroku” czwartego. Skanowanie Basic Mode - na początek. Jest w tym też naprawa WMI.

Nawiasem mówiąc, niektóre czynności proponowane przez “smerf45” są zawarte też w tym programiku, w “krokach” 1 i 3.

Coś mi się przypomniało-masz zainstalowanego IE9 dla visty.Jeśli nie,może zainstaluj go.

Nie, nie mam. A czy ta instalacja może mieć pozytywny wpływ na moje problemy?

Powiem tak-na pewno negatywnego nie będzie miało.Na stronach microsoftu masz wypisane zalety.Przekonasz się w trakcie używania(a zawsze możesz odinstalować-będzie w aktualizacjach).

Wszystkie poprawki +SP-aki masz zainstalowane.

Cześć.

Tak, SP i aktualizacje zainstalowane, ale próby robić będę jutro.

Dodane 04.10.2011 (Wt) 10:38

Niestety, wszelkie próby nieudane. Niby system naprawiony, ale jest jak było.

Podjąłem jedyną słuszną decyzję. Rezygnuję z Visty i przechodzę na Win7.