Naprawa systemu

Witam, mam pytanie czy przy użyciu
Windows 7 Recovery Disc
Windows 7 Repair Disc
Sformatuje mi dysk C?
Czy tylko naprawi zepsute pliki, rejestry?

Recovery może nadpisać jakieś, a repair raczej pozwoli podjąć naprawę np. sfc.


Naprawa systemu w trybie naprawy / środowisku WinRE:

  1. Wybierz opcje Command Prompt / okno wiersza polecenia (image)

  2. Do okna wiersza polecenia co się włączy wpisz NOTEPAD

  3. W notatniku wybierz opcje Plik / File

  4. Otwórz zakładkę Mój komputer / My Computer

  5. Np. na podstawie rozmiaru określ która partycja to systemowa, zapamiętaj literę dysku (partycji)

  6. Wróć do okna wiersza polecenia i wpisz w nim:

    chkdsk X: /r

    Pod “X” wpisz swoją literę dysku (partycji)

  7. Potem wykonaj kolejne polecenie:

    sfc /scannow /offbootdir=x:\ /offwindir=x:\windows

    Pod “x” wpisz swoją literę dysku (partycji)

Potem sprawdź czy komputer się włączy normalnie lub w trybie awaryjnym.

1 polubienie

Właśnie skanowalam komputer z wiersza poleceń parę razy zawsze coś znajduje naprawia usuwa ale przy skanowaniu AVG sa problemy z paroma rzeczami tak a pro po a nie mam jak na razie pobrać nawet te programy do naprawienia bo mam uszkodzone przeglądarki, rejestry i przy tym aplikacje ze nawet nie mogę zainstalować avg pc tuneUp które by może to naprawiło hah.

www.tweaking.com/content/page/windows_repair_all_in_one.html - chyba więcej sama nie naprawisz nawet TuneUp.

A naprawa większej uszkodzonej gałęzi rejestru może trwać z miesiąc (nudna praca porównywania kluczy).

1 polubienie

Czyli lepiej oddać do naprawy komputer ? Już od miesiąca próbuje go sama naprawić po wirusie i po prostu nie mam siły co dwa dni podchodzę do naprawy i tak cały miesiąc hah.

Jak dasz radę skopiwoać ważne pliki to bym sam na czysto stawiał system.

1 polubienie

Tzn wcześniej przy wirusie straciłam uprawnienia i wszystkie pliki. (Nie ważne z tym sie już pogodziłam) ale jednak na partycji C mam zainstalowane gry które są dla mnie ważne a instalek już nie mam bo też usunęło… dlatego próbuje to naprawić sama a tez wielkie ogromne mam obawy ze ten wirus dalej sb siedzi w komputerze i sie świetnie bawi! Ale cóż no chyba sie pogodze z utratą i pójdę do serwisu… może uda im się skopiować te gry + resztę plików i później po prostu to wrzuca po formacie idk. Dziękuję za pomoc.

1 polubienie

Nie wiem jakie gry masz na myśli, ale samo skopiowanie folderów z grami może nie wystarczyć by działały one poprawnie po reinstalacji systemu.

2 polubienia

Jeśli uda się skopiować rejestry gry i później wkleić folder z rejestrem może i by się udało ale to fakt nie zawsze działa

Jeśli masz dostęp do sprawnego komputera:
Pobierz Kaspersky Rescue Disk:
https://support.kaspersky.com/pl/viruses/utility
Wypal płytę CD(nagraj pena Rufusem). Boot z płyty(pena).
Masz dostęp do plików na całym dysku. Przy okazji można usunąć resztki wirusów.