Naprawa tv

mam problem z tv, telewizor marki PHILIPS .Głos funkcjonuje normalnie obraz natomiast pojawia sie i znika albo jest i migocze. Co moze byc przyczyną? Proszę o wskazówki !!

Polecam przestudiowanie instrukcji do TV, a w szczególności dział “Rozwiązywanie problemów”.

A ja polecam :arrow: service.

Usterek sprzętu elektronicznego nie diagnozuje się na odległość.

Tylko poproś o wycenę naprawy sprzętu bo koszta mogą być wręcz horrendalne !!

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html- zajrzyj tutaj. Tam są fachowcy którzy zajmują się serwisem RTv zawodowo. Ale podpisuję się pod tym co mówi “Fiesta”, dziś te urządzenia potrzebują fachowej ręki. Samemu można więcej popsuć niż naprawić. Pozdrawiam.

Przyczyną jedną z wielu mogą być zimne luty na płycie telewizora, ale to w którym one są miejscu ze szklanej kuli nie odgadniesz.

Zgadywać możemy. Często wkładana i wyjmowana wtyczka kabla(Euro) również może spowodować że na płycie obruszy się gniazdo w polach lutowniczych i to zarówno w telewizorze jak i w tunerze TV sat czy innym z którego dostarczasz sygnał. Tą akurat usterkę jest łatwo zlokalizować. Wystarczy(po rozkręceniu urządzenia) poruszać gniazdem Euro i obserwować jego nóżki czy nie poruszają się luźno w polach lutowniczych. Jeśli coś takiego zauważysz to lutownica i kalafonia do ręki i powodzenia. Oczywiście nie zapomnij wyłączyć urządzenia z sieci! : :ups:

Tzn pojawia się czarny obraz ?? Jeśli tak to serwis (ew. jeśli trochę znasz sie na elektronice - elektroda.pl).

Jeśli jednak po prostu zanika sygnał, tzn. pojawia się śnieg to albo niedokładnie ustawiona antena, albo niedokładnie przymocowana do masztu, albo przewód antenowy gdzieś nie łączy bądź ma zwarcie (jeśli przy wtyczce od przewodu antenowego masz zasilacz, sprawdź czy wszystko łączy we wtyczce i świeci lampka zasilacza).

To może być wszystko, dobry serwisant pewnie nie będzie miał problemów z diagnozą.

U mnie jak TV tak fiksował po 5 latach działania, to przyjechał kolo, 3 minuty diagnozy, wymienił scalaka i skasował 100 zł. :smiley:

Tak reperuje się dzisiejsze TV.