Naprawa wav

Szukam jakiegoś darmowego skutecznego programu do naprawy pliku wav.

Co to takiego, bo informacji na

jego temat nie znalazłem ?

Oczywista pomyłka nie waw tylko wav! Przepraszam.

polecam audioconverta jesli oto chodzi a jesli nie o to to napewno Audio Editor Gold … podobno dobry :wink:

Dzięki. Spróbuje powalczyć.

Bogumilh , napisz co masz na myśli pisząc o naprawie pliku .wav.

Chodzi tu o naprawienie pliku (uszkodzony?), czy o korektę audio?

Plik jest uszkodzony, Winamp wiesza się próbując go otworzyć,

Sprawdź czy GSpot może odczytać informacje o tym pliku.

Czy znane Ci są właściwości tego pliku?

Czy jest to nieskompresowany PCM, czy może ADPCM lub inny?

Czy edytor audio (np. Audacity) potrafi otworzyć ten plik?

Czy wiesz jak ten plik uległ uszkodzeniu?

Czy pochodzi z jakiegoś programu bądź urządzenia?

No więc:

-Adacity też, się wiesza kiedyprbuje otworzyć plik.

-GSpot w oknie głównym, w okienku Container, wszystko Unknown

-Zakładka System/All Codecs and Filters pokazuję problem w trzech miejscach

-plik zepsułem próbując przekonwertować go do mp3 narzędziem do konwertowania wma do mp3

-jeśli chodzi o PCM i ADPCM to nie wiem o co chodzi ( nie znam się )

-plik pochodzi z dyktafonu. Jak sie za niego nie zabrałem to wszystko działało ok.

Zatem co najmniej uszkodzony nagłówek pliku i nic dziwnego że programy nie potrafią go otworzyć - po prostu brak jest informacji o tym pliku lub są one nieprawidłowe.

W przypadku nieskompresowanego audio (np. WAV PCM) jest kilka programów do naprawy - w edytorach audio można również otworzyć plik jako ‘surowy’ (RAW) strumień, uzupełniając dane ręcznie.

Ale zaznaczam, że powyższe jest możliwe przy nieskompresowanym audio i przy znajomości potrzebnych informacji.

Myślę jednak że audio (WAV) zapisywane przez dyktafon, bedzie raczej zapisane w 4-bitowej kompresji ADPCM.

Jeśli uszkodzony jest tylko nagłówek pliku, można spróbować jego korekty w hex edytorze.

(Na innym forum jeden z użytkowników zgłosił się z podobnym problemem.

Po otrzymaniu przykładowego poprawnego pliku oraz uszkodzonego, udało mi się dość łatwo naprawić pechowy plik.

Jednak to było drobne uszkodzenie - zmieniona pierwsza ‘litera’ w nagłówku - wystarczyła korekta w hex edytorze.)