Naprawa windows

Gdy jak naprawie windows z cd do będe musiał instalować gry i programy od nowa??Jakie to niesie ryzyko??Czy będą chciały sie uruchamiać.Prosze o podpowiedzi.

Nie powinno nieść to żadnych skutków ubocznych.

Będziesz musiał.

jak zrobi reinstall to nie będzie musiał. :?

To wreszcie bedzie trzeba instalowac jeszcze raz czy nie??? :-x :-x

System chcem naprawić ,a nie robić formata.

Jeszcze tego nierobiłem więc niewiem.

Jesli masz przypuscmy partycje C i D to pliki z partycji D bedziesz musial instalowac na nowo ( domniemam iz Windows jest na C ) poniewaz rejestr jest czysty.

A te stare z partycji C … juz ich nie bedzie.

Zreszta ja tak mialem.Wiec opieram sie na swoim przykladzie.

Nie każda gra po reinstalce windowsa chodzi naprawde np nfsu 2 nie chodzi.

kowal200 , no to albo pirat, albo złe ster. od karty graf, konflikt sprzętowy. ;]

Niektóre gry lub programy trzymają pliki w folderze windowsa,także wysoce prawdopodobne jest,iż nie odpalą.

Gry na pewno trzeba instalować od nowa!

Zależy, w jakich katalogach na jakiej partycji są zainstalowane. Pliki konfiguracyjne mogą ulec uszkodzeniu dlatego radzę je zachować na innym nośniku.

piotrek_444 napisał:

To zależy od tego co chcesz zrobić. Oczywiście zakładam, że mówimy o Konsoli Odzyskiwania. Jeżeli chcesz przywrócić jakiś uszkodzony plik, o który pluje się Windows, to gry i programy będą działały. Jeżeli chcesz naprawić uszkodzony rejestr to raczej gry i programy nie będą działały, zależy to jeszcze od tego, czy masz włączone przywracanie systemu (podmiana rejestru kopią przywracania systemu).

Robiłem formacik partycji C: i wszystko z D działa nadal (z wyjatkiem Ultimy Online, ale szczerze wątpię czy ją masz) więc jeśli tym bardziej chodzi o naprawę a nie format to ja byłbym optymistą. :]