Naprawdę chciałem ten Windows, nie dałem rady

Uff, już myślałem, że to policja myśli zadziałała :wink:

Na marginesie, mój pierwszy wpis z Ryzena 5800X :slight_smile:

A grafika jaka?

Kupuje, ale od razu się instaluje na czysto bez syfu producenta.

Jak by nie patrzyć sam WIndows też ma w sobie kupę śmieci.
Skróty do Office.
One drive.
Edge - tu jeszcze jestem w stanie wybaczyć bo narzędzie do pobierania przeglądarki musi być.
Nie chce mi się dalej wymieniać, poza tym wiesz o co chodzi.

Jajec, czemu sądzisz że to jest lepsze niż te numerki z allegro za piątaka?

Nic nie sądzę. Dla mnie to tylko konsola do gier. To tylko takie luźne wstawki.

1 polubienie

GTX 1080. Grafiki nie zmieniałem, teraz to byłoby szaleństwo :wink:

No ja popełniłem chyba błąd .
Sprzedawałem swoją budę za 3K, ale klient się uparł, że jeszcze monitor( bo dla syna)
A sama karta teraz to z 1000 zl albo lepiej RX 580
W styczniu

Jesteś na 100% pewien ze tak jest? Bez “syfu”? Ja wiem jedno, ze cokolwiek systemowego z windows wykasuję łącznie z wpisami rejestru to w jego plikach obrazu zawsze jest. I to na składaku gdzie system był stawiany.
A co jest na laptopach producentów, co własne biosy modyfikują a potem non stop je aktualizują?
To ze czegoś nie widzisz nie znaczy ze tego nie ma

Nigdy nie można być pewnym co siedzi pod maską oprogramowania. Zwłaszcza gdy jest to kod zamknięty. A nawet kod otwarty nie daje takiej gwarancji, że podczas kompilowania czegoś w nim nie dodano. Jednak w tym kontekście “syf” to wszystko to co dodał producent od siebie i nie ukrywał tego. A “czysty” oznacza pobrany tylko z oficjalnego źródła prosto od producenta.

Każdy system wymaga jakiejś minimalnej konfiguracji, w Windows 10 już na etapie instalacji można wyłączyć wiele irytujących funkcji i zdecydować czy są Nam potrzebne czy nie np. wyłączyć lokalizację, reklamy w aplikacjach i niektóre powiadomienia. Klikanie dalej, dalej bez czytania tak zwykle się kończy, że system działa jak sam chce. Ram też można ogarnąć i zmniejszyć ilość procesów systemowy rezydujących na stałe w pamięci. Do poprawnego skonfigurowania potrzebne będzie parę darmowych programów(tweakerów) by zmienić domyślne opcje systemu Windows 10 lub poszukanie poradników w Internecie co i jak należy zrobić żeby te irytujące opcje dezaktywować. Wyłączenie powiadomień czy reklam nie stanowi większego problemu to znajdziesz w sieci, gorzej będzie z pamięcią ram, ta operacja wymaga modyfikacji rejestru lub użycia programu Winaero Tweaker. Całą poradę dotyczącą pamięci ram znajdziesz tutaj https://winaero.com/set-split-threshold-svchost-windows-10/

Powyłączałem już to wszystko. Estetycznie to leży, ciemny motyw, a co drugie okno białe w ustawieniach. Przez tyle lat nie dali rady?
Program pocztowy to loteria, odbiera gmaila i te swoje outlock, inne to nie wiem od czego zależy.
Ostatnia aktualizacja wyłączyła mi dźwięk.
I jeszcze inne cuda.
Można psioczyć na linuxa na na desktopie, ale tutaj mam kontrolę nad tym co się dzieje.

2 polubienia

I to chyba jest racja.
Przeleciałem te usługi systemowe
Coś tam chodzi cały czas, nie ruszam, bo popsuję a potem będę narzekał.:slight_smile:

Mam jeszcze RX 470, ale muszę zasilacz zmienić, bo w tym teraz to TFX. Na coś takiego plus przejściówki itd:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-tooq-tqep-tfx500s-o-500w-ecopower-ii-10465740026
Komputer jest malutki, ale tak sprytnie urządzony, że mogę tam wsadzić normalną

karte graficzną.

Nie musisz zmieniać zasilacza.
wsadź tam 1650.

Zasilacz kupię za 100 zł, a 1650?

A będzie ci do tego badziewia pasował jakikolwiek zasilacz?

Tak, podałem w linku powyżej. TFX nie ATX 500W

Sprawdź ponownie.
Masz złącze 24 pin na płycie czy 8 pin?

24/10 pin przejściówka 12 zł + z 2 sata na 8 pin do karty 8 zł. Już mam wszystko obcykane :slight_smile:

Jak chcesz się tak bawić to powodzenia, tylko potem nie narzekaj.

Mam jedną zagwozdkę. Linia +12 jest 21A, nie wiem czy wystarczy.