"Naprawianie" starych windowsów

Witam

Mam takie pytanie. Jakich używacie narzędzi do czyszczenia windowsów, które są już zainstalowane jakiś czas.

Np wczoraj byłem “naprawiać” Xpeka u znajomego.

Mówi mi że komp i net straszne muli. To ja pytam a jak długo masz ten system, a on …no tak ze 3 lata.

No to mi w głowie pojawiało się tylko 1 słowo “Reinstll Reinstall Reinstall”

Jak skutecznie odchudzić i odkurzyć takiego Xpeka?

zainstaluj sobie windowsa mxv6… ma male wymagania… chodzi na moim starym kompie 64ram i 2gb

a do czyszczenia to polecam ccleaner

Jeśli nic nie ma ważnego to polecam:

A jeśli ma to jest masa różnych narzędzi, z których polecam TuneUp Utilities 2007, System Mechanic 7, Glary Utilities, a z darmowych to CCleaner. Oczywiście powinien też sobie przeskanować kompa jakimś dobrym antywirem i antyspywarem, odinstalować niepotrzebne programy, powyłączać niepotzrebne wpisy w autostarcie oraz zdefragmentować dysk. Mam nadzieję, że nieco pomogłem :wink:

Do rejestru polecam RegSumpreme

Defragmentacja i standardowym narzędziem windows pomoże. Pousuwaj wszystkie Tempy z komputera- wpisz w uruchom: %temp%. Już po tych podstawowych czynnościach powinno być czuć różnicę :slight_smile:

Oczywiście skan ad-awarem, antywirem. Nawet logi mógłbyś zapodać, żeby zobaczyć śmieci.

To jest nielegalne… :roll:

Jakby wsadził swój klucz to by było legalne

Odnośnie porządków w Windowsie to przede wszytkim zainstaluj sobie /znajomemu/ program jv16 Power Tools wersja 195. Można to znaleźć na stronie “dobre programy”. Jest to ostatnia bezpłatna wersja, ale działa bez zarzutów. narzędziem tym wyczyścisz rejestr, zlikwidujesz zbędne pliki, przede wszytkim tymczasowe internetowe / w córki komputerze było tego około 30000/. Po tych zabiegach napewno ulży Windosowi. Ponadto narzędzia, które radzą wcześniej koledzy. Pozdrawiam,życzę owonego czyszczenia.

Dziękuje za wasze porady.

Przetestuje wspomniane narzędzie

Pozdrawiam