Naprawianie systemu podczas ładowania Windows 7

Witam, opisze mój problem od początku. Posiadam lapka z W7, który partycje postawione miał w trybie BIOS (UEFI też jest, ale było off).
Chcąc aktywować klucz z W7 na rzecz W10 przygotowałem rufusa pod UEFI, poprzestawiałem szybko BIOS i jeszcze na starym dysku lapek zaczął ładować instalacje.

Jako że nie jestem gotów na przejście do Windows 10, podmieniłem dyski zainstalowałem system i aktywowałem.
Znów podmiana dysków i powrót do W7, jednak zapomniałem wrócić z UEFI do BIOS (nie wiem czy to ma znaczenie) i od tego momentu zaczęły się problemy.
Podczas startowania systemu pokazuje się “Ładowanie systemu plików windows”, następnie automatyczna naprawa która nie powiodła się i wywala błąd: Instrukcja spod 0xfd891461 odwołuje się do pamięci pod adresem 0x003a1854. Pamięc nie może być read.
 
Wróciłem do BIOS i znów ten sam błąd.
Myślałem, że to MBR po rozpoczętej instalacji Windows 10, więc dałem mu: bootrec /fixmbr, bootrec /fixboot oraz bootrec /rebuildbcd , niestety nie pomogło.

Spróbowałem sprawdzić integralność plików:
sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=D:\windows

Dostałem komunikat o błędach których nie da się naprawić, tutaj log: CBS.log
 
Widziałem w innym temacie jeszcze komendę:

dism /Image:D: /Cleanup-Image /RevertPendingActions
 
coś tam się wykonało, jednak po restarcie to samo.
Usunąłem tez plik D:\Windows\WinSxS\reboot.xml
D:\Windows\WinSxS\pending.xml - nie było
 
I niestety nie pomogło (może kolejność działań zła).
 
W logach z CBS nie znalazłem nic ciekawego…

Teraz leci sfc raz jeszcze, zobaczymy czy coś ciekawego pokaże.

EDIT
Ten sam komunikat co poprzednim razem:
Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log.
Na przykład
C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

Czy ktoś miał podobny problem albo zna rozwiązanie? :slight_smile:
 
EDIT 2
Zauwazyłem, że nie generuje się CBS.log po wpisaniu komendy: sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=D:\windows
Przynajmniej nie w D:\Windows\Logs\CBS, to co dodałem wcześniej nie jest aktualizowany o błędy z sfc. A po usunięciu starego, nowy CBS.log nie jest tworzony.
Odpalam WinRE z dysku instalacyjnego (usb).
 

EDIT 3
Witam, po zmianie lokalizacji zapisywania logów komendą:
 
set WINDOWS_TRACING_LOGFILE=C:\TEMP\CBS.log (musi być C lub X, na D również nie chciał się generować)
 
dostałem CBS.log.  Plik jest za duży więc wrzucam wstaw.org: CBS.log
 
Po przefiltrowaniu w/w pliku komendą ( findstr u mnie nie działał):
 
find “[SR]” C:\TEMP\CBS.log > C:\TEMP\sfcdetails.txt
 
dostaje coś takiego: sfcdetails.txt
 
Sam nie potrafię tego zweryfikować czy ktoś mógłby mi pomóc?
 
Dziękuje z góry.
 
PS Da się odpalić SFCFix na 64bitowym WinRE ? Przy próbie uruchomienia dostaje komunikat: “Podsystem do obsługi tego typu obrazu jest niedostępny.”

Pozdrawiam
B