Naprawienie net framework 4 - niedostępny zasób sieciowy

Cześć.

Tak jak w temacie mam problem z naprawieniem net framework 4

Poniżej zdjęcia:

11568623889642269632.jpg

Takie źródła :

C:\DOCUME~1\WACICI~1\USTAWI~1\Temp\Microsoft .NET Framework 4 Setup_4.0.30319\

a drugie: C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\SetupCache\Client\

obydwa nie działaja

Opcje folderów - zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Przejdź na C/Windows/Installer - otwórz folder i od góry najeżdżaj kursorem na kolejne pozycje, aż znajdziesz instalatora net framework 4, potem zaznacz i kliknij prawym przyciskiem myszy, Od góry będzie zainstaluj, zaś wybierz to niżej - napraw. Z tego instalatora powinno naprawić tego frameworka, tylko pamiętaj, że tam też będą instalatory poprawek do tego frameworka.

Nie mam folderu installer ;/ sa inne opcje jak to zrobic ?

Każdy windows to ma. Wpisz do wyszukiwarki INSTALLER i Ci znajdzie, o ile zaznaczyłeś w opcjach folderów pokazywanie ukrytych plików i folderów.

Pokazuje mi kilka takich folderow ale zaden nie jest w folderze windows

Odznacz jeszcze w opcjach folderów ukrywanie chronionych plików systemu operacyjnego. Wtedy wyszukaj.

Hej,

A nie lepiej po prostu ściągnąć pakiet Net. Framework 4 Client i zainstalować go jeszcze raz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

probolwalem ale najpier musze go usunac a sie nie usuwa dlatego pisze z prosba o pomoc przy naprawieniu

Bogdan juz sie pokazuje

Dodane 18.07.2013 (Cz) 16:55

Znalazlem tego instalatora czy cos ale niestety kiedy naciskam prawym to jest tylko Zastosuj i Otwórz za pomocą

Widocznie kliknąłeś na poprawkę. Znajdź instalator net framework 4 z rozszerzeniem .msi i wtedy z prawokliku pokaże się opcja napraw.

juz znalazlem i wciaz wyskakuje ten sam komunikat co na zdieciu

Spróbuj naprawy instalatora msi programem MSI_Repair_Tool.exe z tej stronki: http://translate.google.co.uk/translate … Dfix%2Bmsi Uruchom naprawę w trybie awaryjnym.

Kiedy w trybie awaryjnym uruchamiam to zeby naprawilo wyskakuje taki komunikat : 26463150334450063882.jpg

Pobierz Windows Installer CleanUp:

http://www.softpedia.com/get/Security/S … lity.shtml

Na liście zaznacz Framework 4 i kliknij Remove.

NET Framework Cleanup Tool (dotnetfx_cleanup_tool.zip):

http://blogs.msdn.com/b/astebner/archiv … 04493.aspx

Hej,

Ewentualnie ściągnij .NET Framework 4 Client Profile, rozpakuj go za pomocą na przykład 7-zip’a. Następnie wykonaj procedurę naprawy - dokładnie to, co pokazałeś na pierwszym screen’ie. Tyle że w polu Użyj źródła podajesz ścieżkę do rozpakowanej wersji instalacyjnej pakietu. Jest w nim pliczek, który potrzebny jest w procesie konfiguracji i naprawy. :slight_smile:

77674574733875599846_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na początku nie szczailem o co chodzi z tą ścieżką ze gdzie to niby jest i zrobilem tak jak napisal Atis kiedy probowalem od nowa zainstalowac pojawilo sie to : 21825928456500101966_thumb.jpg

I dobiepiero po tej czynnosci zajażylem ze chodzi o ścieżke do tego pliku co ściągnąłem (tak mi sie wydaje)

A da sie jakos zainstalowac na xp 4.5? bo pisze ze na viste +

Hej,

A dokładnie o ścieżkę do rozpakowanej wersji instalatora.

Pozdrawiam,

Dimatheus