Narty a snowboard kilka pytań

Witam.

Otóż mój tata zamierz mi i sobie kupić narty, on jest zdecydowany na narty, ale ja w sumie nie wiem co lepiej brać. To i to jest drogie choć przeważnie można kupić tańszy snowboard. Sprzeczam się z siostrą na czym można rozwinąć większą prędkość ja uważam, że na snowboardzie, a jak to jest naprawdę??

Ostatnie pytanie to słyszałem, że trzeba spód?? nart nasmarować, naoliwić jeśli tak to czy snowboard też tego wymaga?

na to jest wiele czynników …

tak

Tak oliwą jadalną, najlepsza Kujawska z pierwszego tłoczenia :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Nie naoliwić tylko nasmarować specjalistycznym smarem, albo woskiem.

http://www.snowboard.pl/forum/msg.php?t … #msg_37991

Twoja siostra ma rację.

Teoretycznie deska powinna być szybsza. Siła nacisku rozłożona jest na większej przestrzeni. Ale w praktyce na nartach pojedziesz szybciej. Rozłożysz narty szeroko i będziesz dużo bardziej stabilny. Żadne muldy, przeszkody nie będą cię tak zwalniać jak przy desce.

Chociaż 10 lat temu ścigałem się z kuzynem i ja na desce wygrałem. Z tym że miałem wtedy 20 lat, nie przejmowałem się niczym i waliłem na kręche jak wariat a na dole przy hamowaniu wyrwałem wiązania. [-X

Sprawdzone jest że szerokość pomiędzy nartami podczas zjazdu najlepiej jeśli zawiera się pomiędzy 1 a 1,5 metra :smiley:

… a potem się obudziłeś ?

Powinieneś zostać bajkopisarzem, tak że jak skończysz gimnazjum to pamiętaj o swoim przeznaczeniu, wypisujecie mu takie głupoty że gały bolą patrzeć, po prostu po przyjęciu odpowiedniej pozycji - z reguły nogi lekko ugięte a tułów pochylony do przodu aby zminimalizować opory powietrza i “puszczając się na pichę” (slang miejscowy, he he) dojedziesz do końca stoku szybciej niż ten na snowboardzie, przynajmniej teoretycznie, he he…

Słuchaj “chłoptasiu”, deskę mam jeszcze z dziurami po wiązaniach w piwnicy więc specjalnie zrobię zdjęcie i wyśle.

A co do samej jazdy na nartach to widać że się nie znasz. W celu nabrania prędkości tułów jest lekko odchylony do tyłu.

możesz mi to narysować ? #-o