"Naruszenie ochrony pamięci" Podczas instalacji serwera gry

(Barteek 967) #1

Witam, ostatnio zainstalowałem sobie system debian w programie virtualbox i według

zainstalowałem serwer do gry Minecraft, następnie chciałem tym samym sposobem uruchomić serwer do gry SAMP( GTA SA multiplayer), przesłałem pliki programem Filezilla, nadałem uprawnienia do "wykonywania przez właściciela" w programie midnight commander i gdy próbuję uruchomić serwer poleceniem "./samp03svr" wychodzi błąd "Naruszenie ochrony pamięci". Oczywiście działam na koncie root'a. Może mi ktoś napisać co robię źle ? Od razu piszę, że dopiero uczę się obsługi debiana. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

(system) #2

Jak stawiasz serwer i wysyłasz go na świat to przydało by się zabezpieczyć.

Masz w systemie kernel dystrybucyjny, czy własnoręcznie kompilowany?

(Barteek 967) #3

Tak jak napisałem nie znam się zbytnio na linux'ie, jedynie co wgrywałem to programy z tego poradnika, dodam że pracuję w trybie tekstowym przez program PuTTY.

(system) #4

No to czytaj o podstawach, wiem też kiedyś nie chciało mi się tych "głupot" czytać, ale cóż w końcu się zawziąłem, i jakoś potrafię zabezpieczyć serwer. Linux się odmienia przez przypadki, np. nie Linuxowi , tylko Linuksowi. A tak w ogóle to Ty zamierzasz otworzyć jakiś serwer publiczny, czy prywatny, pytam się bo wiem z własnego doświadczenia że łatwo zrobić na publicznych przepełnienie bufora na takowych serwerach. Po za tym ten link który dałeś jest do postawienia minecrafta. Po za tym zobacz komendą uname -r jaki masz kernel.

Ale domyślam się że standardowy.

(Barteek 967) #5

A więc tak po wpisaniu uname -r wyszło: 2.6.32-5-686, co do serwera to prywatny, link wiem jest do minecrafta zrobiłem wszystko tak jak na filmiku i działa jak należy :slight_smile: ale potem chciałem postawić serwer do gry gta sa mp ale wychodzi błąd "Naruszenie ochrony pamięci", szukałem w googlach o tym błędzie ale jedynie pisali o uszkodzonej pamięci ram, co odpada oraz restartowaniu systemu co robiłem kilkakrotnie. Na filmikach na YT są tutoriale (niestety zagraniczne) jak postawić taki serwer, robię wszystko według nich lecz gdy dochodzi do uruchomienia serwera komendą "./samp03svr" mi wychodzi ten błąd a na filmikach wszystko działa :frowning:

// Połączono posty.

Zainstalowałem drugą maszynę wirtualną tym razem z debianem w trybie graficznym, po wpisaniu komendy w terminalu jak i użyciu 2-kliku na pliku uruchamiającego serwer wszystko się ładuje. W takim razie dlaczego w trybie tekstowym był i nadal jest ten błąd ?

(system) #6

Nie ma czegoś takiego jak błąd, podaj konfiguracje. Jajo masz raczej debianowe.

U mnie na localhostie wszystko działa. Po za tym warto rzucić okiem na README

(Barteek 967) #7

W trybie graficznym tak jak napisałem wszystko działa, nawet jeśli nie edytowałem pliku server.conf ładuje się, ale w trybie tekstowym wyskakuje ten komunikat, gdyby to był problem z ustawieniami serwera pojawiłby się inny komunikat w stylu samp config error.