Naruszenie ochrony pamieci podczas korzystania z sieci


(system) #1

Witam,

Mam problem taki maluutki problem a mianowicie od 3h podczas próby uruchomienia jakiegokolwiek programu który korzysta z sieci wyskakuje mi błąd o naruszeniu ochrony pamięci i program sie wyłącza lecz co ciekawe ping czy telnet z poziomu wiersza poleceń działaja normalnie. Mam Windows 7 Ultimate 64bit [sprzęt - http://wklej.org/id/388379/], przeskanowałem dyski chyba trzema antywirusami i nic nie znalazły. Jeżeli wyłączę kartę sieciową w menedrzeże urządzeń i przy wyłączonej karcie odpale ff/opere/ie i nastepnie znów odpalę kartę to mogę korzystać normalnie z internetu dopóki nie wyłączę przeglądarki - pózniej muszę powtarzać operację. Ma ktos pomysł co to może być?


(Martini M) #2

Witam,

Jeżeli dzieje się to przy aktywnym urządzeniu i niezależnie od przeglądarki to wg mnie jest problem na poziomie sprzęt i jego oprogramowanie. Teraz zgaduję i teoretyzuję. Może to być wina sterownika sieciówki. Kiedy przeglądarka się uruchamia może korzysta z informacji od karty sieciowej i odpytuje o coś sterownik, który to próbując zwrócić informację pisze po nieswojej pamięci. Jest to zupełnie teoretyczny strzał na ślepo. Ja bym spróbował zaktualizować sterownik do sieciówki i może płyty głównej.

Skoro piszesz, że od kilku godzin to się zaczęło robić to może coś zainstalowałeś (mniej lub bardziej nieświadomie). Zastanów się i spróbuj to odinstalować. Jeżeli by to nie pomogło a masz punkty przywracania systemu to spróbuj się cofnąć o dzień (albo do najmłodszego punktu przywracania).

Powodzenia


(Łukash) #3

Czy wyskakujący błąd dotyczy funkcji DEP ?(Zapobieganie wykonywaniu danych) Jak tak to ustaw tak jak u mnie.

f976017d73ef6bc5m.jpg


(system) #4

@opat: Próbowałem odpalania w trybie awaryjnym - nie pomoglo. Jutro rano po pracy sprobuje przywrocic system. W sumie nic nowego nie instalowalem ale sprobuje poszukac

@Łukash: Nie, blad jest inny w kazdym programie ale kazdy dotyczy access violation. Normalnie nie dziala nic po pingiem, telnetem itd wykonywanymi z wiersza polecen.


(Łukash) #5

Odpalasz wszystko jako admin ? Spróbuj...


(system) #6

Tak, tak - mam uprawnienia admina na tym koncie.

-- Dodane 14.09.2010 (Wt) 8:40 --

W sumie moze to jakis dziwny trojan/wirus bo jednak gdy juz przegladarka 'zalapie' to chodzi normalnie dopoki jej nie wylacze. Tylko jak jakie cos znalezc skoro antywirus go nie wykrywa?


(Martini M) #7

Witam,

To do szukania polecam zacząć od narzędzi dostępnych w pakiecie SysinternalsSuite (np. ten najnowszy).

Polecam narzędzia ProcMon (do sprawdzenia jakie procesy co robią), ProcExp (widać co kogo odpaliło), TcpView (co z jakim adresem się łączy) i FileMon (niestety w tej i kilku poprzednich wersjach paczki Sysinternals'ów nieobecny). W FileMon widać co jakie pliki próbuje odczytać/zapisać/utworzyć. I ewentualnie jeszcze RegMon (co jakie klucze czyta/zapisuje/tworzy).

Zacząłbym od TcpView i zobaczył co jest podejrzanego w połączeniach i od ProcExp w postaci drzewka procesów (widać co zostało przez co odpalone) i szukałbym podejrzanych procesów i połączeń.

Następnie obserwowałbym FileMon'a w czasie uruchamiania przeglądarki i patrzył co się dzieje z plikami zanim się wysypie. Powtórzyłbym to z wyłączoną kartą, żeby przeglądarka "załapała", jak to napisałeś. I dalej metodycznie bym szukał.

Ewentualnie pozostaje najbardziej brutalna metoda i podejście (format) i od nowa wszystko. Może się okazać czasowo szybsze niż zabawy podane przeze mnie.

Powodzenia.