Narzędzia do optymalizacji - weryfikacja logów FRST

Ostatnio sprawdzałem sobie programy do optymalizacji komputera…
Zainstalowałem program IObit Advanced System Care oraz Kerish Doctor 2018.
Od czasu kiedy użyłem aplikacji występują dziwne problemy…
Mianowicie pojawiają się chwilowe okienka (dosłownie na 1s) i znikają.
Zauważyłem że laptop bardzo zwolnił.
Niepotrzebnie instalowałem owe programy gdyż nie przynoszą one satysfakcji.
Teraz już wiem że te programy to był błąd i człowiek uczy się na błędach.
Same programy odinstalowałem, lecz dla bezpieczenstwa prosiłbym o sprawdzenie logów FRST.

Addition.txt
FRST.txt
Shortcut.txt

1 polubienie

Takie programy trzeba jak najszybciej wyrzucić do kosza i ostrzegać innych przed wszystko czyszczącymi programami które tak naprawdę tylko destabilizują system(chociaż coś tam zawsze wyczyszczą). Używaj tylko takich programów do czyszczenia jak BleachBit albo CCleaner bez zbędnych bajerów i kolorowych informacji o rażącej wydajności twojego komputera

Zainstaluj inny antywirus(Kaspersky Free) jak nie wystarcza tobie Windows Defender
Przeskanuj też sobie komputer malwarebytes

W CCleaner -> Narzędzia -> Autostart -> Zaplanowane Zadania usuń wpis dotyczący Driver Booster
A najlepiej usuń cały folder C:\Program Files\IObit\Driver Booster\5.3.0 ponieważ on częściej coś zepsuje niż naprawi

Jak występują problemy możesz też przeskanować rejest w CCleaner i zrobić jego kopię przed czyszczeniem

Driverbooster ostatnio działa dobrze (Windows 7/8/8.1/10). Natomiast spojrzałbym na Privazer, zamiast na zainfekowanego Ccleaner (chyba, że portable), który to ostatnio więcej psuje niż naprawia. No i nie używałbym optymalizatorów (Advance System Care, Kerish Doctor, etc.).

j.txt (1,3 KB)

Fixlog.txt

Jeszcze jedno pytanie…
Mianowicie, od pewnego momentu przy włączaniu systemu wyskakuje informacja o treści:
"Scanning and repairing drive (D:): 0% complete"
(PS. Oczywiście skanowanie i naprawa dochodzi zawsze do końca i system dalej działa)
Czy ktoś może wie, czego może być to przyczyną?
W moim przypadku, dysk D to karta MicroSD.
Laptop to Kiano Slimnote 14.1…

“Scanning and repairing drive (D:): 0% complete”
(PS. Oczywiście skanowanie i naprawa dochodzi zawsze do końca i system dalej działa)
Czy ktoś może wie, czego może być to przyczyną?

Uszkodzony system plików na karcie pamięci

Co w takim wypadku mam zrobić?
Pierwszy raz się z takim czymś spotykam…

Spróbować skopiować ważne dane gdzieś na chwilę i spróbować sformatować tą kartę.

Najlepiej- Tym

Co do programu który wymieniłeś, podchodzę do niego dość sceptycznie.
Patrząc na komentarze, może on nie wykryć mojej karty…
Zawsze można spróbować, także w ciągu najbliższej wolnej chwili sprawdzę program i dam znać :smiley:

Znalazłem na dysku (D:) pewien dokument tekstowy.

BOOTEX.txt

Wnioskując z niego, wygląda na to że dysk nie posiada (podobno) żadnych błędów.

Może ją lekko wysuń, by nie była widoczna przy starcie jak nie jest potrzebna; może to jak na XP, że skanował pendrive jak był podłączony przed uruchomieniem systemu.

Problem w tym, że owa karta jest potrzebna gdyż przechowuję na niej ważne dane…

https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-sprawdzanie-dysku-przy-starcie-systemu-windows/n/8713/

Może zniweluje problem.

1 polubienie

Korzystając z “okazji” chciałbym zadać kolejne pytanie…
Czy opłaca się kupić pod ten notebook podstawkę chlodzącą?
Jeśli tak, macie produkty godne polecenia?