Narzedzia do tworzenia backupów mniej bezpieczne niż typowa kopia?


(Djzon) #1

Narzędzia do tworzenia backupów mniej bezpieczne niż typowa kopia... Dlaczego?, za chwilę wyjaśnię o co chodzi....

Narzędzi do tworzenia kopii danych jest wiele:

Podam przypadkowo wybrany program:

Programy do tworzenia backupów zazwyczaj tworzą 1 plik ? Tak ?

Jeśli ten 1 plik zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony to wtedy bardzo ciężko odzyskać dane a w szczególności oryginalne nazwy plików...

Dlatego uważam, że lepiej jest kopiować  w prosty tradycyjny sposób foldery, pliki... Czy ktoś miał podobny "problemy" z  backupem dawniej lub obecnie ?

I czy to co napisałem ma głębszy sens z tym 1 plikiem?

 


(jakubgross) #2

Tylko komu chce się kopiować całe dane z dysku…Ja jak już robie format to robię klon dysku. Moje pliki jeszcze ani razu nie zniknęly z dysku. Komputer ani razu się nie zepsuł. Nawet jeżeli Windows mi się zepsuje mam do dyspozycji Linuxa. Jeżeli Linux się zepsuje mam do dyspozycji Windowsa. :slight_smile:


(Djzon) #3

Temu co ma ważne dane na dysku a nie żadne “duperele” :wink:


(mktos) #4

Zależy - rozwiązania z jednym plikiem mają często mechanizmy naprawcze, że da się odzyskać dane przynajmniej w kawałku, ewentualnie omijać uszkodzone fragmenty. Dodatkowo, najczęściej dane w takim pojedynczym pliku są kompresowane, co też ma znaczenie.


(jakubgross) #5

Skąd możesz wiedzieć jakie dane mam na dysku? :wink:


(drunkula) #6

 

To tłumaczy dlaczego nie chce Ci się robić backupów. Może cały dysk to przesada, ale “backupy zaczyna się robić po pierwszym niedwracalnym uszkodzeniu dysku”. :wink: