Narzędzia Painta w Windows XP

Witam!

Mam pytanie odnośnie Painta. Nie wiem jak w XP powiększyć w tym programie np. rozmiar pędzla, gumki. Bardzo mnie to irytuje, ścierajac, malujac coś po drobnym kawałeczku. W Winowsie 98 powiększało się rozmiar poprzez (+) i (-) na klawiaturze numerycznej, jadnak na żadnym XP’ku sprawdzanym przez ze mnie to nie działa. Poprostu nie mam pojęcia jak to się powiększa, w pomocy nie znalazłem rozwiązania.

Zna ktoś jakąś radę na ten drobny, ale znaczący problem?

Przecież poniżej narzędzi w prostokącie masz wybór wielkości - jako czarne, coraz większe kwadraciki!

T o ja to wiem, ale w Paincie na Winowsie 98 dało się to powiększać do niestandardowych rozmiarów klawiszem + i zmniejszać -, - chciałbym dowieć się jak tak robi się na XP i czy w ogóle da się???

Sorki, tego nie wiem. Ale tak swoją drogą, na cholerę ci Paint Microsoftu? Nie lepiej np. Paint.NET - oczywiście freeware?

Obawiam się ze nie da się tak. Też mnie to zawsze ciekawiło, przemox moze poprosu jest ciekawski tak jak Ja… :mrgreen:

Nie wiem czy działa to na XP, ale na Viście to się robi tak: (CTRL i +) albo (CTRL i -). Sprawdź, może na XP też działa.

Sprawdziłem u siebie na XP SP2 i działa. CTRL i + lub CTRL i - . przemek1234 :smiley:

Wielkie dzięki! przemek1234!!