Narzędzie do blokowania CD

Witam.

Poszukuję freeware’owego programu do blokowania otwierania tacki CD przyciskiem na napędzie. Obecnie używam CD Eject Tool, ale niestety jest to shareware i niedługo kończy się czas legalnego użycia… Podpowiecie coś?

http://sourceforge.net/projects/cdrom-lock/

Niestety, na moim systemie wywala błędy i nie działa. Używam Windows XP Professional.

Program, który polecił Arek F. jest napisany w Visual Basic-u i do jego uruchomienia są potrzebne biblioteki Visual Basic Run Time, których domyślnie nie ma w systemie. Trzeba je pobrać ze strony Microsoft i zainstalować.

Wymaganie od użytkownika, aby instalował dodatkowe komponenty czy biblioteki przy takim małym i prostym programie, to lekka przesada. Dodatkowo program posiada swój instalator (dla niektórych to jest zaleta), który instaluje na dysku jakieś pliki i zapewne dokonuje wpisów w rejestrze, których być może nie usuwa wszystkich przy deinstalacji.

Taki prosty program najlepiej napisać sobie samemu.

Ja stworzyłem taki mały i prosty programik, ale robi to co potrzeba. Bez zbędnych bajerów. Gdy już będzie niepotrzebny wystarczy go skasować i żaden ślad po nim nie zostanie. O obsłudze nie będę pisał… bo nie ma o czym pisać :wink:

Tak wygląda:

lockcdrom.jpg

a tutaj można go pobrać: LockCDRom.exe

Być może przy odrobinie czasu uda mi się jeszcze coś dodać lub poprawić, więc proszę o ewentualne sugestie :slight_smile:

Nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi. Simplex - Twój program jest świetny - prosty i w 100% spełniający swoje zadanie. Jeśli prosisz o sugestie, to proponuję dodanie możliwości blokowania / odblokowania z menu kontekstowego ikony w tray’u. I może właśnie, żeby od razu uruchamiał się w trayu.

Ale nawet bez tych dwóch rzeczy jest doskonały w swej prostocie. Dziękuję.