Narzędzie do oceny wydajności systemu - nie działa

Witam,

Spróbowałem kilkakrotnie użyć tego narzędzia, by ocenić wydajność systemu, ale jak dotąd wciąż pojawia się taki błąd. PO około tygodniu system nie podsuwa mi żadnego rozwiązania.

Może ktoś zna przyczynę?

Podrzucam komunikaty:

schowek01vu7.jpg

schowek02cz6.jpg

Mój komputer to Lenovo 3000 N 200 - Vista Home Premium

Pozdrawiam:)

vm2301 ,

może to pomoże:

viewtopic.php?f=22&t=244895#p1614144

a tu dodatkowo świeży wątek na ten sam temat:

http://forums.hardwarezone.com.sg/showt … ?t=2245154

R.

Dzięki za linki.

Opisywane tam problemy dotyczą “rozbudowywania sprzętu”, u mnie sprzęt “z fabryki”, dodana jedynie była kość pamięci.

Nigdy nie używałem tego narzędzia, czy wartość tejże wydajności jest zależna jedynie od typu poszczególnych elementów i w związku z tym niezmienna dopóki komputer nie ulegnie rozbudowaniu, czy tez jego wydajność może się zmieniać, w zależności też od instalowanego oprogramowania, czy zużycia części?

Zapomniałem napisać, że po kliknięciu na Narzędzie mam normalne okno z danymi, czyli dane są, wynik “nie szary”; gdy natomiast klikam uaktualnienie, to pojawia się błąd WinSat.

Pozdrawiam:)

Możesz coś takiego zrobić, czyli uruchomić wiersz poleceń cmd jako administrator, a następnie przejść do:

C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore i w pisać : d el all *.xml

Więc będzie to wygląda tak:

C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore\del all *.xml (naciśnij Enter)

Ten sposób wykasuje Ci całą klasyfikacje komputera, a następnie zrób aktualizuj mój wynik.

Powodzenie

Spróbuję, dzięki:)

Dodane 23.01.2009 (Pt) 20:32

Uruchomiłem, tylko tam poza nazwą systemu jest tylko C:\Windows\System32> i migająca _

Mam usunąć wpis System32> i wpisać \Performance\WinSAT\DataStore\del all*.xml ?

bebb5f3579c98c23.jpg

Nacisnij enter, a pózniej aktualizuj wynik:)

Po tym cd w pierwszym wierszu są 2 kropki?

Nie śmiejcie się, nie grzebię na co dzień w takich rzeczach;) Wolę się upewnić niż cos popsuć.

Kolego masz dokładnie tak zrobić jak jest na obrazku, tylko zamiast del all *.all to ma być del all *.xml poprostu błąd za szybko zrobiłem i nie zwróciłem uwagi. A co do cd… to oznacza wyjście z foledru w wierszu polecen, a cd nazwa_folderu oznacza wejście do ferderu.

Mam nadzieje ze Tym razem takie proste działasnie które mozna wykonać w minute wykonasz. Powodzenia

Wykonać można to nawet szybciej, tylko nieraz człek woli być pewny tego, co ma zrobić…to chyba nie dziwi;)

Zrobiłem jak napisano, dane usunięte. Próbowałem sklasyfikować komputer i błąd WinSat ten sam.

Co powinienem zrobić teraz?

Spróbuj zainstalować nowe sterowniki do karty graficznej albo te co vista oferuje. Po każdej czyności zresetuj kompka dla pewności…

Dodane 24.01.2009 (So) 20:19

Ale najpierw zrób to wejdz do rejestru czyli logo win (na klawiaturze) +R (naciśniej) nastęspnie w uruchom w pisz regedit i przej do kluczu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\RunMRU

a nastepnie ma być tak jak na obrazku jesli nie ma stwórz ręcznie

17a3b2813844b055.jpg

Wartości w rejestrze mam takie same.

Sterowniki do karty graficznej - moja to nvidia ge force go 7300

W Evereście widzę taką podwójnie i po kliknięciu mam uaktualnienie sterowników i driver update

A te od Visty, to co dokładnie masz na mysli?

pozdrawiam i o cierpliwość proszę;)

Dodane 25.01.2009 (N) 18:24

Spróbowałem uaktualnić oprogramowanie sterownika poprzez menedżera urządzeń - komunikat mówi, że nie ma nowszych.

Nadal sklasyfikowanie sprzętu się nie udaje - proces zatrzymuje się na “ocenie wydajności urządzeń do odtwarzania multimediów” (albo coś podobnego) - czy może to być problem zestawu kodeków - czasami COM Surrogate przestaje mi działać, gdy wchodzę do jakiegoś folderu z filmami - np. z przykładowym video

Tu masz rozwiązanie problemu , napewno podziała… (COM Surrogate)

P.S dodam ze ten komunikat COM Surrogate być spowodowany przez Nero.

http://www.howtogeek.com/howto/windows- … -in-vista/

A gdzieś to wygrzebałem, mam już w zakładkach, bo póki co nie mam czasu zbyt wiele, ale spróbuję wykorzystać wskazówki.

Dzięki za chęć niesienia pomocy Martin:)