Narzędzie do tworzenia stron WWW

Jakie aplikacje polecacie. Głównie zależy mi na wyróżnianiu składni najlepiej mieszanej html i css w php oraz znajdywanie błędów. A i musi mieć polski interface!

Zajączek, pajączek itp…

http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google

Osobiście polecam windowsowy notatnik i jakiś kurs…

Notepad++

PSpad

Notatnik

Nie chce żadnych szablonów ani tworzenia za pomocą obiektów!! Potrzebuje coś przyjemnego do pisania głównie w PHP Notepad++ spoko ale nie wykrywa błędów a notatnik to cios poniżej pasa w tym nawet skryptów nie radzą pisać. PSPad zaraz sprawdzę ale coś mi się wierzyć nie chce że te 4MB jakieś genialne. Naprawdę na czymś takim programujecie? Nam informatyk (o ile można go tak nazwać) kazał pisać w notatniku więc nie proponować go nikomu bo to męczarnia!!

PSPad całkiem miło wygląda ale jakoś nie oferuje nad Notepada i jakoś błędów też nie widzi np brak";"

Polecam Ked2, sam w tym pisze w html’u. Notepad++ może i jest spoko, ale nie obsługuje polskiego kodowania - NIE POLECAM GO.

ps

Żaden profesjonalista nie pracuje w notatniku :] więc nie wiem, po co go polecać…

Notepad++ obsługuje UTF-8 a to jest (dla mnie) standard.

Ja do html’a polecam HateML Pro (do pobrania na dobrychprogramach). Ja wyłączyłem w tym auto uzupełnianie kodu, bo jakoś z tym mi się trudniej pisało :stuck_out_tongue: natomiast CSS’a to ja robię w notatniku kopiując gotowy i dostosowuję go w miarę potrzeby :slight_smile:

kED2, do grafiki z darmowych: Photofiltre, Paint.NET, Artweaver, GIMP.

Normalne, że nie widzi błędów, bo ich nie rozumie. PHP jest interpretowane dopiero po stronie serwera.

Web Edit, po polsku, z podglądem itd. podobny do KeDa.

Ma wbudowany menedżer FTP z możliwością szybkiej edycji plików i kilka innych bajerów.

Do pobrania tutaj:

www.we.krolnet.pl

kostek program nie musi rozumieć kodu ale może go sprawdzać tak jak to robi z innymi językami… A błędy zaraportowane przez serwer nie są najlepszą informacją na temat popełnionych błędów (o ile gdzieś można taki raport przeglądać)

Ten Web Edit bardzo miły jest:) aż dziwne że tak mało popularny… Da się jakoś dodawać skrypty do programu?

Oczywiście, jeśli popełnisz błąd, zamiast treści na stronie wyświetli się info o nim: z adresem, typem błędu i linią występowania.

Możliwe. Do tej pory pisałem tylko w dev-pascalu, delphi7 personal i borland c++. W tych programach on poznaje błąd poprzez niezrozumienie kodu. Po prostu zbyt uogólniłem. Chodziło mi o kompilatory, a nie o wszystkie programy. Dla PHP to serwer jest takim kompilatorem.

Ja na swoim serwerze miałem tylko pustą stronę jak kod był błędny…

Jak chcesz sobie zaoszczędzić kopiowania plików na server w celu sprawdzenia czy str dobrze działa to zainstaluj WebServ. To jest taki wirtualny server i dzięki niemu zobaczysz czy strona dobrze działa.

Notepad++ i Web Edit ma wbudowany serwer FTP więc to żaden problem a Web Edit ma nawet podgląd plików PHP mimo że nie ma wbudowanego serwera PHP, poza tym kiedyś próbowałem ze serwerem na kompie i źle to wspominam.

@UP. Web Edit nie ma wbudowanego serwera FTP. Ma tylko klient FTP i parser plików PHP co umożliwia ich podgląd bez wysyłania na serwer.

Ktoś się pytał o pisanie skryptów:

http://www.krolnet.pl/forum/index.php?t … icseen#new

A program jest mało popularny bo wciąż go rozwijam.

Pozdrawiam.

Mogli by to ułatwić.