Narzedzie systemowe do tworzenia partycji w Viscie

Mam problem zrobiłem partycje w Viscie przy pomocy systemowego narzedzia. Mam dysk jak w podpisie ale główny katalog ten z vista moge zmniejszyć tylko o trochę ponad 70GB. Co moge zrobić by zmniejszyć go o co najmniej jeszcze 140 Gb bo chyba 40 Gb na system starczy.

Za odpowiedzi z góry dzięki.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nie na temat alepowiedz mi prosze gdzie jest to nazedzie do tworzenia partycji :)?

Panel sterowania\Narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskmi

Spokojnie to wykonasz BootIt Next Generation http://www.terabyteunlimited.com

Rozpakuj zawartość zip-a do jakiegoś folderu, uruchom bootitng.exe i z

listy wybierz albo tworzenie bootowalnego floppy, albo pliku iso. Plik

iso trzeba potem tylko wypalić na CDR. Jeśli nie masz czym tego

zrobić, to na stronie producenta w dziale Utilities znajdziesz

darmowy programik BurnCDCC.

Po utworzeniu dyskietki zabootuj z niej komputer i dokonaj zmian.

Na ale mozna to zrobić w tym narzedziu wiec może jakies pomysły??

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No jasne ze sie da sam zrobilem sobie partycje na system 40 GB a na drugiej partycji pozostawilem 280GB tylko ja to robilem z poziomu instalatora, gdy instalowalem viste. :smiley:

No dzięki nabijaczu postów za taką poradę. :-x :-x :-x

No i proszę o pomoc jak to zrobic by na system zostawić wlaśnie z 40 a reszte jeszcze w 3 partycje.

Pozdro Dybos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pisałem już kiedyś o tym. Nie mogłem sobie poradzić z poszerzeniem partycji na systemie Vista, więc wróciłem (zainstalowałem) do poczciwego XP’ka a dla niego można już znaleźć sporo narzędzi, które to zrobią. Jako, że na partycji “D” posiadam wiele bezcennych danych nie chciałem eksperymentować tego na Viście. Dodam, że narzędziem systemowym z Visty nie dało się dodać do partycji systemowej “C” obszaru z pomniejszonego woluminu “D”

no dobra miet ale ja nie mam XP

Pogadaj z kimś co ma, to żadne przestępstwo założyć na 1 godzinkę.

A nie prościej skorzystać z narzędzi pod DOSem - większosć z tych programów na XP ma swoją DOSową wersję i kombinowania jest mniej (i można zrobić to trialem).

1f99820d751d07d3.jpg

Jestem administratorem i nie mogę w panelu sterowania znaleźć Narzędzia administracyjne abym mógł dostać się do zarządania dyskami. Czy vista premium ma takie narzędzie ?

System i konserwacja, tam znajdziesz lub zmień na wygląd klasyczny to zobaczysz.

Ale skoro ze znalezieniem masz problem to może lepiej nie bierz się za zarządzanie dyskami :stuck_out_tongue:

Panel sterowania->System i konserwacja->Narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->Zarządzanie dyskami

9d61337f2bfe90f4.jpg

Mam dysk SATA 160 MB. Przed instalacją xp-ka niechcący usunąłem prawie 10 MB. Potem w trakcie instalacji z visty usunąłem partycje z 10 MB bezpowrotnie. Czy da się w jakiś sposób resztke przywrócić ?