Narzędzie zaznaczenia w Photoshopie

Nareszcie upragniony photoshop CS3 został zainstalowany na kompie :tancze:

screennr1lv7.th.png

screennr2ej2.th.png

PS ma wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego tworzenia grafiki.Jako amator przesiadający się z Gimpa masz szansę na poznanie nie więcej jak 15-20% możliwosci programu.Reszta będzie dla Ciebie czarną magią której prawdopodobnie nigdy nie poznasz.Jesli masz zamiar robić w PS avatary i bannery,lepiej nie rezygnuj z Gimpa.Unikniesz straty nerwów i bólu głowy.

Pozdrawiam

Nie po to tyle kasy wydałem aby ktoś mi mówił, że mam korzystać z gimpa… Poza tym mam doświadczenie z ps i wiem że jest coś takiego jak deformacja zaznaczenia ale to niewygodne!

Zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli ramki w zaznaczeniu w Gimpie pomagają zmieniać rozmiar to identycznie działa przekształcenie zaznaczenia (menu Zaznacz) tylko dochodzą opcje ze Swobodnie przekształć.

chodzi ci o to żeby było takie ‘krzywe’ zaznaczenie jak na 2 obrazku ?

możesz zrobić tak:

-zaznacz to co chcesz ‘zaznaczeniem prostokątnym’

-‘zaznaczenie prostokatne’ i włacz ‘odejmij od zaznaczenia’, potem zaznacz te rogi

Tak wygląda standardowe zaznaczenie prostokątne w Gimpie a te rogi to pola do zmiany wielkości zaznaczenia.

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale zrobiłem krótki filmik.

http://uploaded.to/?id=1ztg0zgn7gptfl887lnxzx74idt1raqu

Mniej więcej o to, tylko nie z poziomu Edycji, ale z Zaznacz, jemu właśnie o te kontrolki chodziło. Jednym słowem PS górą jak zwykle i tyle :slight_smile: Poza tym to co pokazywałeś wygodniej robić na osobnej warstwie, wtedy masz menu przekształcenia po dwukliku na kontrolkę i nie trzeba tyle myszą jeździć.

ps. a tych gradientów to masz :o