NAS ASUSTOR AS6102T 2GB, RAID, 2 x LAN CHMURA JAK MOŻNA URUCHOMIĆ WI FI

Witam, mam pytanie czy można do tego produktu podłączyć kartę sieciową lecz coś w stylu anteny tylko pod gniazdo LAN czy nie bardzo ?
Bo szukam czegoś aby móc korzystać z tego serwera za pomocą Wi Fi i łączyć się aby móc oglądać filmy na tv.
Poniżej załączam fotki jak wygląda przód oraz tył obudowy w tym serwerze.

Znalazłem taką listę Compatibility | USB WiFi Dongle | ASUSTOR NAS

nie ma na niej AS6102T ale możliwe że dlatego, że nikt nie zgłosił że jakaś karta USB WiFi z nim działa. Lista wygląda na tworzoną przez społeczność, bo jest " I want to report a compatible device.". Jest np dość podobny AS6204T więc, możesz spróbować zaryzykować i kupić kartę, która z nim działa.

Generalnie te NAS’y działają pod Linux, czyli jest szansa że ruszy po prostu jakaś karta dobrze obsługująca Linux. W najgorszym przypadku może się okazać, że ten model nie obsługuje kart USB WiFi i dokonasz zwrotu.

No chyba że zapis
AS10, 11, 31, 32, 33, 40, 50, 51, 52, 53, 54, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 70, 71, FS67
oznacza że AS61… czyli również AS6102T - nie wiem jak to czytać

A jaki jest sens takiego rozwiązania? Urządzenie oferuje 2 porty LAN, każdy o przepustowości 1Gbps. Stawiasz urządzenie obok routera/switcha i podłączasz je przewodem sieciowym. Jeżeli NAS podpięty jest pod jakiś UPS, to wtedy to tego samego UPS możesz podłączyć też router czy inne urządzenie sieciowe bo będą niedaleko siebie. NAS oferuje serwer multimediów DLNA/uPNP czy iTunes, jak TV wykryje go w sieci to będziesz mógł odtwarzać wideo na TV. Połączenie kablowe jest bardziej stabilne, odporne na zakłócenia, dodatkowo w razie potrzeby będziesz mógł podłączyć i skonfigurować drugi port LAN w swoim NAS - zwiększając przepustowość lub w innym celu.