NAS do domu i małego biura

Witam, temat mało odkrywczy, ale wole się upewnić.
Chce zakupić NAS na dwa dyski.

Ogólnie zastosowania do:

  1. robienie kopii, co oczywiste
  2. przechowywanie materiałów wideo i możliwość udostępniania go poza siecią wewnętrzną (pliki od HDReady, przez HD, do 4K - oczywiście maksymalnie 1 - 2 oglądających na raz)
  3. edycja dokumentów dla kilku użytkowników (poza siecią wewnętrzną) - istotna sprawa

Rozważam Synology DS218+, ogólnie ma wbudowany edytor całkiem podobny do tego od Dokumentów Googla, ale niestety brakuje w nich linijki, która jednak bardzo się przydaje.
Rozważałem też Qnap TS-251B-8G bądź Asustor AS6102T
Chciałbym z urządzeniem bez dysków zmieścić się do 1500-1600 zł

Ktoś obyty w temacie rzuci kilka słów? :slight_smile:
Z góry dziękuje za sugestię


Porównaj.
To tak na dzień dobry. Nie pytaj tu co jest lepsze ale szukaj strony gdzie coś takiego testowano

Przejrzałem testy, sprawdzałem na stronach wszystkich trzech firm, jak działa ich oprogramowanie - bo udostępniają wersję live.
Ale tak jak pisałem, szukam najlepszego rozwiązania dla edycji dokumentów w zespole
Rewelacyjnie działa to w Dokumentach Google, ale niestety drogo wychodzi przy większej liczbie użytkowników, zwłaszcza gdy ma to być zastosowane w organizacji, która raczej nie zarabia. Na pierwszy rzut oka Synology udostępnia coś podobnego i w założeniu wygląda to świetnie, niestety ma spore braki w porównaniu do Google i kompatybilności z plikami Office. Dlatego zadałem pytanie, czy ktoś ma swoje sprawdzone rozwiązania dla takiego zastosowania.