NAS qnap TS-251A prośba o pomoc w konfiguracji

Szanowni forumowicze!

Kupiłem do domu NAS QNAP TS-251A. W tym tygodniu udało mi się przysiąść do tematu, jednak napotykam problemy.

Na wstępie informuję, że jest to mój pierwszy serwer i nie mam zupełnie żadnego doświadczenia.

Konfiguracja mojej ścieżki sieciowej:
Router - Asus RT-N18U
NAS - QNAP TS-251A; kieszeń pierwsza: HDD WD RED 2TB; kieszeń druga: - chwilowo brak (coś polecacie, te WD Red mają bardzo złe opinie…)
pamięć RAM: 8GB ddr3;

Oba urządzenia posiadają 1 Gbps łącza WAN/LAN.

W asusie mam przypisany stały lokalny adres IP dla serwera tzn 192.168.1.56
Włączone przekierowania portów, ale coś jest z nimi nie tak. Jestem przekonany, że coś też nakopałem z konfiguracją OpenVPN . Automatyczna konfiguracja UPnP z myQNAPcloud chyba też do końca nie działa prawidłowo, po czasami sypie błędami. Logowanie przez DDNS i qlink działa, jednak transfery są tragiczne (upload na poziomie 100 kb/s).


Przy próbie logowania lokalnego za każdym razem mam monit o połączeniu niechronionym, mimo posiadania aktualnego certyfikatu SSL.
qnap
Jakie informacje, screeny mam udostępnić?

podstawowe:

Docelowo pragnę, by leciał backup na NAS z moich notebooków oraz dodatkowo kopia zdjęć i filmów z telefonów (to już konfiguracja apek na telefonach).
W niedługiej przyszłości mam zamiar podpiąć zewnętrzną kamerę IP monitorującą przestrzeń przed domem.

Za wszelką pomoc, wskazówki i rady będę niezmiernie wdzięczny.