NAS Synology 115 - upgrade do DSM7 / tymczasowa podmiana dysków

Witajcie.

Posiadam NAS DS115 (bez „J”) z DSM w wersji 6. Chciałbym zobaczyć jak się sprawuje 7-ka, ale póki co chcę się z nim tylko zapoznać i mam takie pytania:

  1. Czy jeśli wyciągnę obecny dysk z systemem DSM6 na którym mam dane, aplikacje i wszelkie ustawienia pod siebie i włożę inny dysk aby wgrać czysty DSM7 do testów, to czy wkładając dysk pierwotny ponownie, system DSM6 będzie działać prawidłowo? Mam wątpliwości, czy jakieś ustawienia nie są przechowywane na jakiejś wewnętrznej pamięci urządzenia, czy też wszystko jest zapisane na HDD.
  2. Wykonując upgrade z DSM 6 do 7 zalecany jest backup - wiadomo norma. Ale nie doszukałem się informacji, czy dane, aplikacje i ustawienia systemu są przenoszone do DSM7, czy też dostaję goły system powiedzmy tylko z danymi w swoich katalogach?
  3. Jeśli ktoś już wykonywał u siebie taki upgrade, chętnie poczytam doświadczenia i ogólnie czy warto (zwłaszcza na takim nie wypasionym sprzętowo urządzeniu)

Pozdrawiam

Na dyskach przechowywana jest konfiguracja RAID, to znaczy do innego Synology tego ssmego modelu można przełożyć dyski i informacja o RAID zostanie odczytana z dysku. System jest instalowany na pamięci flash.

DSM7 działa stabilnie. Aktualizuj, nie kombinuj. Backup powinieneś robić przynajmniej raz dziennie, a nie tylko przy okazji. Nie bądź wśród grupy ludzi, którzy dopiero zaczną robić kopie zapasowe.

1 polubienie

OK, czyli z „zabawy” nici - sądziłem, że w tym konkretnym modelu system i jego konfiguracja są osadzone tylko na zamontowanym dysku i nie ma tu pamięci wbudowanej na system.

Spokojnie - na NASie trzymam tylko kopie i foldery synchronizowane. Prócz tego od czasu do czasu tworzę kopie na zewnętrzne dyski i dvd, więc tutaj byłby bardziej backup kopii kopii, tylko po to by nie zgrywać ponownie danych z kilku komputerów do NAS-a. Dzięki za troskę :slight_smile:

Zrobiłem kopię, zaktualizowałem, nie kombinowałem, wszystko się zachowało i tylko TeamViewer wymagał oddzielnego uaktualnienia. A pierwsze co się rzuciło w oczy - system działa znacznie żwawiej!

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.