Nasłuchiwanie mikrofonu w głośnikach - Sprzężenie i opóźnienie

image
Co zrobić, by nie było sprzężenia i opóźnienia? Głośność w systemie i nagrywania na 100% i „Buuuuuuuu” w Altusach na full. :open_mouth:

Da się to ogarnąć i niczego nie zepsuję?

Mikrofon mam w kamerce Logitech Brio 4K i zewnętrzny do YT Novox NC-1. Tylko, że ten Novox jest baardzo cichy. W kamerce jest czulszy, ale latwiej o sprzężenie. Komp do wzmacniacza podpięty poprzez S/PDIF.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4013046.html

Świetny art. Jednak mój Bigos i mikrofon w tej kamerce nie są kierunkowe chyba. Ten Box nie jest kardioudalby lub coś takiego?

NC-1 jest jak najbardziej mikrofonem kierunkowym, producent pisze, że ma charakterystykę kardioidalną, więcej np. tutaj: Charakterystyka kierunkowa mikrofonu – jak to działa? | uptone.pl - Sprzęt muzyczny, koncerty, poradniki i recenzje natomiast kamerka ma dwa dwa zintegrowane wielokierunkowe mikrofony czyli dookólne.

Jedyne co ci pozostaje, to eksperymentowanie z ustawieniem głośników i raczej zrezygnowałbym z mikrofonów w kamerce z uwagi na ich charakterystykę. PS. Altusy w charakterze monitorów to nie jest dobry pomysł, raczej zastosowałbym słuchawki.

Ok, dzięki. Nie będę się bawił, bo mydłem, że to tak będzie działało jak mikrofony na np. Imprezie jakiejś. Nic, szkoda.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.