Nastąpiła próba odczytu lub zapisu pamięci chronionej. Często wskazuje to, że inna pamięć jest uszkodzona

Witam wszystkich. Pracuję jako tłumacz w narzędziu CAT, SDL Trados Studio 2015. Bez wchodzenia w szczegóły, do tłumaczenia pliku używa się tzw. pamięci tłumaczeniowej, czyli pamięci z przetłumaczonymi wcześniej zdaniami. Gdy chcę podpiąć taką pamięć do nowego pliku (aby bazować na dotychczasowych tłumaczeniach i dodawać do pamięci nowe, te które teraz przetłumaczę) otrzymuję komunikat “Nastąpiła próba odczytu lub zapisu pamięci chronionej. Często wskazuje to, że inna pamięć jest uszkodzona.” Załączam ponumerowane zrzuty ekranu i plik tekstowy z opisem problemu (z przycisku Szczegóły). Korzystam z Windows 10. Podejrzewam, że problem może mieć związek z ostatnią aktualizacją Windowsa (była w niedzielę, od tamtej pory nie korzystałem z tego programu). Będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Szczegóły.txt (46,8 KB)

Jeśli to problem z programem, albo windowsem to nie mam pojęcia o co chodzi.

Jeśli to są duże pliki to może to jest problem z dyskiem? Sprawdź crystaldiskinfo.

Pliki są małe, ostatnio pracowałem z bardzo dużym jak na standardy pliku .tmx i miał on 20 MB, co chyba i tak nie jest niczym szczególnym. Program przerabia plik .docx na plik z rozszerzeniem .sdlxliff, ale to też nic wielkiego.

Ponowna instalacja nic nie pomogła. Przez kilka godzin komputer był wyłączony i teraz wszystko jest w porządku.

Coś mi to zalatuje wyciekiem pamięci w samej aplikacji, ewentualnie w którymś z jej modułów. Ale to tylko moje gdybanie… bez konkretnych danych z debug’a nie da się tego stwierdzić, ani wykluczyć.
To raczej temat dla supportu tej aplikacji.