Następca dla Z3 Compact do 350zł

Witam. Niestety moja Z3c skończyła żywot, kiedy rano obudziłem się i odkryłem że szybka pękła i dotyk działa tylko na dole (kompletnie nie pamiętam żebym go upuszczał, ale to inna sprawa). W związku z tym potrzebuję następcy. I jestem niejako w kropce.

Na początku chciałem wziąć Z5 Compact, ale po wyczytaniu o szeregu wad (przegrzewanie, wady aparatu, spadki wydajności) uznałem że to duże ryzyko i nie wiem czy się w niego pakować. Następca - X Compact jest w miarę OK, poza plastikiem zamiast szkła i brakiem woodoodporności. Natomiast zastanawiam się, czy nie wziąć czegoś większego. Nie lubię dużych smartfonów ale w tym rozmiarze i w tej cenie nie widzę konkurencji.

Czego oczekuję od telefonu? Wyświetlacza max 5’, dobrego aparatu, dobrej jakości wykonania, w miarę płynnego działania i ładnych kolorów na wyświetlaczu, internet żeby jakoś działał, i w sumie to tyle. Nie gram w gry, nie oglądam filmów (poza okazjonalnym YouTube) więc kwestie wydajności aż tak mnie nie interesują.

Oprócz Z5 Compact/X Compact:

  1. Xperia Z3 - może po prostu wziąć większą wersję tego co miałem? Ma więcej RAM, ekran Full HD i całkiem wystarczające podzespoły (mimo wieku). Strasznie podoba mi się też design, zwłaszcza czarnej wersji. Jest to stary model, ale w mojej Z3c nie odczuwałem tego, wszystko działało dobrze.
  2. Galaxy S6 - na plus świetny aparat foto, dobra jakość wykonania i AMOLED, na minus wystający obiektyw i brak obsługi microSD. Choć jego też rozważam.
  3. Huawei P9 - nie mam zaufania do chińskich produktów, ale design mi się podoba, wykonanie podobno jest świetne a aparat lepszy niż w Xperii (widziałem z niego zdjęcia, rzeczywiście świetne).
    Nie wiem jak z ekranem, ale z tego co mówią w recenzjach “nie ma lipy”.

Którego byście wybrali?
Czy są jakieś alternatywy w cenie do 350zł które spełniają moje wymagania?

Z góry dzięki za pomoc.

1 polubienie

Może używane Xiaomi lub OnePlus?

Które Xiaomi? Czy jakość Xiaomi będzie podobna do Huawei czy lepsza?

W tej półce cenowej lepsze Xiaomi.
Z resztą do kwoty 350zł nie ma co za dużo wymagać. To półka mocno budżetowa, w której tnie się koszta praktycznie na wszystkim.
Siostra ma Xiaomi Redmi 5A i sprawdza się. Ostatnio zalała kawą głośniczek, ale rozkręciłem i poczyściłem alkoholem i działa dalej.

Dlatego myślałem żeby kupić używanego flagowca, który jednak będzie lepiej wykonany, bo wolę telefon np.z wolniejszym procesorem ale z lepszym aparatem. Ten Xiaomi wygląda obiecująco, co prawda ekran tylko 720p ale muszę zobaczyć zdjęcia z aparatu.

Huawei P9 będzie lepszy od Xiaomi?

Lepszy, no porównujesz flagowca z 2016 roku do prawie najniższego modelu Xiaomi z 2017 roku.
Przewaga natomiast jest w systemie, bo na 5A możesz odblokować BL i zainstalować Androida 8.1 z MIUI 11.

Na P9 zostajesz z Androidem 7

Tak jak pisałem, zależy mi bardziej na możliwościach i aparacie niż na aktualizacjach. Dostałem info że S6 ma kiepską baterię, dlatego raczej go odrzucę, choć aparat ma podobno świetny. Porównam sobie jeszcze Z3 do P9.