Następca LG G Flex 2 [1000-1400zł]


(Matis365) #1

Witam, od jakiegoś czasu mój telefon działa coraz gorzej, nie radzi sobie z wieloma aplikacjami typu snapchat, brakuje ram oraz bateria pada w połowie dnia więc szukam czegoś nowego.
Czego wymagam?
Ekran: 5.2-5.5 cala (5.5 cala TYLKO jeśli smartfon ma cienkie ramki i nie jest większy od wspomnianego LG)
Bateria: minimum te 5 godzin SoT
Wydajność - ma być szybki i nie zamulać w przypadkowych momentach (co niestety mojemu LG mimo dobrych wyników w benchmarkach się zdarza, ogółem nie patrzę na benchmarki bo przekonałem się, że to bzdura), dobre zarządzanie ramem wymagane tak by nie zamykał np. gmaila po wejściu do chroma itd…
Wykonanie: koniecznie metal/szkło wszystko co plastikowe odpada
Jakość muzyki na słuchawkach musi być dobra. Nie jestem melomanem ale smartfon ma grać ładnie.
Ekran: Czytelny w jasnym słońcu, z dobrym odwzorowaniem barw, do tej pory POLED z LG poza jasnością był dla mnie świetny, ale wiem, że np. Moto G5s ma dosyć brzydki ekran a kosztuje ponad tysiąc. Ogółem sporo czytam, więc biel musi być biała a czerń czarna a nie szara.
Mile widziane LTE kategorii 800 bo mieszkam w małej miejscowości na "końcu świata"
Aparat ma robić w miarę dobre zdjęcia, cudów nie wymagam, najlepiej będzie jeśli będzie porównywalny z moim aktualnym.
I na koniec aktualizacja przynajmniej do Oreo.

Z nowych wyróżniłem tylko Honora 8 i Redmi Note 4.
Na allegro widziałem jeszcze Oneplusa 3 (bez T) mieszczącego się w budżecie oraz jakimś cudem Galaxy S7 i S7Edge ale mam wątpliwości co do wiarygodności tej oferty.

Czy są jeszcze jakieś urządzenia, które spełniałyby podane warunki? Telefon pewnie kupię w jakimś małym punkcie sprzedażowym, tak samo jak mój poprzedni telefon więc ceny będą jak te z allegro ale muszę wiedzieć jakiego modelu szukać. Większość modeli eliminują moje wymagania co do baterii oraz brak aktualizacji więc wybór jest ciężki. Liczę na waszą pomoc.


(sekus91) #2

do Tej dwójki nowych wyróżnionych przez Ciebie dorzuciłbym Huaweia P9. Myślę jednak że ten Note 4 w wersji 4/64gb byłaby najlepsza opcja jednak. Mega wydajny z dobrą baterią.


(Matis365) #3

A mógłbyś mi powiedzieć jak to faktycznie jest z baterią w P9? Oraz czy dostanie aktualizację do Oreo? Bo honor podobno ma jej nie otrzymać ale za to ma lepszą baterię według opinii. W recenzjach wyciąga on niemal dwa razy więcej a różni się jedynie procesorem i ramem od P9 co jest dziwne.


(Krzysztof Nowak) #4

Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB

  • bateria
  • działanie
  • wykonanie