Następca LG G Flex 2 [1000-1400zł]

Witam, od jakiegoś czasu mój telefon działa coraz gorzej, nie radzi sobie z wieloma aplikacjami typu snapchat, brakuje ram oraz bateria pada w połowie dnia więc szukam czegoś nowego.
Czego wymagam?
Ekran: 5.2-5.5 cala (5.5 cala TYLKO jeśli smartfon ma cienkie ramki i nie jest większy od wspomnianego LG)
Bateria: minimum te 5 godzin SoT
Wydajność - ma być szybki i nie zamulać w przypadkowych momentach (co niestety mojemu LG mimo dobrych wyników w benchmarkach się zdarza, ogółem nie patrzę na benchmarki bo przekonałem się, że to bzdura), dobre zarządzanie ramem wymagane tak by nie zamykał np. gmaila po wejściu do chroma itd…
Wykonanie: koniecznie metal/szkło wszystko co plastikowe odpada
Jakość muzyki na słuchawkach musi być dobra. Nie jestem melomanem ale smartfon ma grać ładnie.
Ekran: Czytelny w jasnym słońcu, z dobrym odwzorowaniem barw, do tej pory POLED z LG poza jasnością był dla mnie świetny, ale wiem, że np. Moto G5s ma dosyć brzydki ekran a kosztuje ponad tysiąc. Ogółem sporo czytam, więc biel musi być biała a czerń czarna a nie szara.
Mile widziane LTE kategorii 800 bo mieszkam w małej miejscowości na "końcu świata"
Aparat ma robić w miarę dobre zdjęcia, cudów nie wymagam, najlepiej będzie jeśli będzie porównywalny z moim aktualnym.
I na koniec aktualizacja przynajmniej do Oreo.

Z nowych wyróżniłem tylko Honora 8 i Redmi Note 4.
Na allegro widziałem jeszcze Oneplusa 3 (bez T) mieszczącego się w budżecie oraz jakimś cudem Galaxy S7 i S7Edge ale mam wątpliwości co do wiarygodności tej oferty.

Czy są jeszcze jakieś urządzenia, które spełniałyby podane warunki? Telefon pewnie kupię w jakimś małym punkcie sprzedażowym, tak samo jak mój poprzedni telefon więc ceny będą jak te z allegro ale muszę wiedzieć jakiego modelu szukać. Większość modeli eliminują moje wymagania co do baterii oraz brak aktualizacji więc wybór jest ciężki. Liczę na waszą pomoc.

do Tej dwójki nowych wyróżnionych przez Ciebie dorzuciłbym Huaweia P9. Myślę jednak że ten Note 4 w wersji 4/64gb byłaby najlepsza opcja jednak. Mega wydajny z dobrą baterią.

A mógłbyś mi powiedzieć jak to faktycznie jest z baterią w P9? Oraz czy dostanie aktualizację do Oreo? Bo honor podobno ma jej nie otrzymać ale za to ma lepszą baterię według opinii. W recenzjach wyciąga on niemal dwa razy więcej a różni się jedynie procesorem i ramem od P9 co jest dziwne.

Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB

  • bateria
  • działanie
  • wykonanie