Następca Sygic Truck

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Poszukuję godnego następcy programu nawigacyjnego Sygic Truck(kiedyś Navigator). Coraz rzadziej wypuszczają aktualizację, ostatnia była 2018.03, a zawsze wypuszczali updt co 3 miesiące, lub chociaż co pół roku. Coś złego się u nich dzieje albo ja o czymś nie wiem ;(

Widziałem na Google play, że sygic zmienił model biznesowy na darmowy z oczywistym modelem subskrypcyjnym premium, czy to oznacza że na moim tablecie również muszę przejść na tą aplikację? Póki co, boje się go wgrywać, żeby mi nic nie napsuł w moim ST. Służy mi oczywiście do pracy.(wspomniany sygic dotyczy aplikacji na auta osobowe, a mi zależy na aplikacji do aut ciężarowych)

Bardzo proszę o sugestie lub podpowiedzi, którą aplikacją warto się zainteresować. Powinna spełniać kilka warunków:
-możliwość odpalenia na tablecie z Android OS (nienawidzę zarówno nawigacji(urządzeń) dedykowanych jak i aplikacji nawigacyjnych im przypisanych… trochę ich już zjadłem w życiu, mam dosyć. Sygic jest mega pod względem konfiguracji)
-ustawienia parametrów trasy pod względem wpisywanych parametrów mojego ciągnika siodłowego
-regularne aktualizacje Map
-Obiekty 3D/3W + informacje regionalne(opcjonalne)
-Język Polski(opcjonalne)
-Komendy/instrukcje głosowe na temat kolejnych manewrów(opcjonalne, mam zestaw BT w kabinie i mam to świetnie sparowane z systemem audio).

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
Serdecznie pozdrawiam!
JacobJakub

Ukłony ,ostatni Sygic to Sygic Truck 13.8.6.b.1622 EUROPA możesz też pobrać SYGIC TRUCK HERE EUROPA MAPS [2018.09] Android więcej znajdziesz tutaj :http://www.mynavi-expert.pl/reflink/2391/

1 polubienie

@mmela19577 Moja wersja aplikacji to “Sygic 13.7.3 b129c”, mam włączone Google Play, Wifi, Lte, Play protect, mam podpiętą kartę płatniczą pod GP, a i tak dalej nie jestem na tyle fajnym klientem, aby sobie zasłużyć na chociażby informację jak zaktualizować Program+Mapy… Co ja robię nie tak?! Ostatni raz dostałem update właśnie marzec/kwiecień 2018… Od tamtej pory nic. A Panie/Panowie piraty mają już 13.8.6!!! Smutno mi ;((( Używam sygica od czasów nawigi na WinCE, kupuje rzeczy od nich, mam nawet koszulke i kubek z ich logo, oraz polecam ją wszystkim którzy się pytają "a co to za fajna naviga? "

Dzięki @mmela19577, obczaje temat.
Dalej proszę o inne sugestie. Ktoś coś wie? Może jakiś iGo? Tomtom? Może WKOŃCU ktoś nowy z nowym podejściem i nową apką? Kiedy przyjdzie czas GLONASS/GALILEO?

Przestań nienawidzić urządzenia do nawigacji i korzystaj z tego ,które w danej chwili jest lepsze ! sprawdź [iGO Primo Truck/Caravan Edition 9.8.26.173202 WinCE ,jest pod tym samym linkiem .Z lekceważeniem subskrybentów spotkałem się nie raz, więc ważniejsze jest dla mnie posiadanie dobrej navi niż wnerwianie się faktem olewania mnie .

1 polubienie

Posiadam tableta Huawei MediaPad M3 i raczej nie mam na nim możliwości odpalenia systemu winCE… więc póki co zostają mi programy pod androida, albo kupić jakieś dobre urządzenie pod winCE(w 2019 istnieją jeszcze takie?), albo emulować winCE na moim tablecie(da wogóle radę?)

Dzięki @mmela19577 za porady i powiedz co o tym myślisz. Na androida zostaje mi naprawdę tylko Sygic Truck? Myślisz że opłaca mi się pisać do ich biura obsługi klienta z żądaniem instrukcji do aktualizacji, czy tam jakiś plików? Nie wiem w sumie czego ja się spodziewam. Wiem że chce mieć najnowsze mapy. Spróbuję tej paczki 2018.09 od ciebie.

Zdecydowałbym się na zakup urządzenia ( tylko o dobrych parametrach ) ,wydatek około 300 złotych .Nie kombinowałbym z tabletem i WinCe ,różnie to działa i w trasie jest ewentualny problem .Co do pisania,spróbuj niemniej pamiętaj że jesteś jednostką i nie warto tracić nerwów .Zdecydujesz sam ,co się sprawdzi u Ciebie .Pozdrawiam

Mamy rok 2019. Istnieją dziś jeszcze otwarte(niepoblokowane), urządzenia wbudowane/dedykowane pod system WinCE(6.0, 7.0, jakiej wgl wersji dziś się używa?) w który będę mógł sobie wgrać mój launcher/explorer i tak jak mówisz tego iGo Primo czy inne? I to jeszcze o jakichś znośnych parametrach? Poleć coś, plz.

Dlaczego pytam? Bo swoją karierę zaczynałem od czerwonego Beckera “ferrari edition”, nie pamiętam już dziś dokładnie modelu, ale oddałem go w pierony, w momencie przejścia na Sygic Truck na Androida, na moim pierwszym tablecie. To było gdzieś w 2007-2008. Czy od tamtej pory urządzenia te jakkolwiek poszły do przodu pod względem specyfikacji? Ten system wgl. nie jest już martwy i zastąpiony WinPhone/WinMobile?
Wprowadź mnie proszę w temat bo głupi jestem :frowning:

Używam FreeWAY SX 7.1 Modecom i bardzo sobie chwalę .Przy wyborze urządzenia ,musisz odrzucić TomToma i Garmin, ponieważ one posiadają własne systemy i wgranie jakiejkolwiek innej mapy jest niemożliwe .Zapytaj sprzedawcę lub sam zobacz czy WinCe jest odblokowany ( na tę chwilę wszystkie urządzenia mają odblokowanego Wina ,niemniej czujności nigdy za wiele).Co zaś oprogramowania,to wiem że bazowym jest WinCe 6.0 i tylko z takim kupuj. Do kompletu będziesz potrzebował kartę pamięci ,tu też musisz zachować czujność i sprawdzić do jakiej pojemności dane urządzenie je obsługuje .Sama karta powinna być klasy 10 uhs 1 z dużą szybkością zapisu i o maxymalnej ( sam zdecydujesz) obsługiwalnej pojemności !Dlaczego ? generalnie jedna mapa europy (np. Automapa, Igo )tp waga około 8 gb wgrasz sobie dwie to już jest 16 bg ,czyba że okroisz kraje .Pozdrawiam i jakby co pytaj

@mmela19577

Hej chciałbym wznowić temat. Odezwały się typy z sygica. Nagle dostałem aktualizacje 2018.09. SZAŁ!. do dziś nie widzę 2018.12 - 2019.03. MAM ICH GDZIEŚ!! Kolejny rok nie dostaną moich pieniędzy.

Potrzebuje twojej pomocy. próbuję wejść na to forum żeby sobie pobrać na próbę:
Sygic MAPS Europa TomTom 2019.03 i HERE 2019.03

ale gdzie nie wejdę, to wywala mi komunikat: " Wystąpił błąd!
Użytkownik Nie masz dostępu do tej części strony…Brak odpowiedniej Rangi"

Co mam zrobić? Pomożesz?

Witam,jesteś zarejerstrowany ?? jeśli tak to musisz uzyskać pewną rangę i wtedy zobaczysz linki !.Moja pomoc może polegać na tym ,że podeślesz mi link do tego co Cię interesuje a ja podeślę Ci linki do tej aplikacji .Z zainstalowaniem dasz sobie radę ? Ewentualnie powiedz w czym konkretnie mam pomóc ? Możesz też zadzwonić 601163532

@mmela19577

Tak, jestem zarejestrowany.
A mógłbyś mi powiedzieć, jak mam osiągnąć odpowiednio “pewną” rangę? Rozumiem, że nie jest to forum przystępne dla nowych osób, czyż nie?

Interesuje mnie ściśle wątek podesłany przez ciebie kiedyś:
Sygic MAPS Europa TomTom 2019.03 i HERE 2019.03
oraz chyba aktualna aplikacja, bo nie wiem czy jest potrzebna, ale wklejam
Sygic Truck 13.8.6.b.1622 HERE Maps EUROPA 12.2018 [Unlocked]

Byłbym ci bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc.
Przy okazji zauważyłem też wątek z nawigacjami dedykowanymi do BMW… A tak się akurat składa że u mnie w rodzinie znajduje się takie BMW, z dedykowaną nawigą. I z chęcią bym używał go jako auto na codzień, gdyby tylko miało aktualne mapy, nie musiałbym męczyć smartfona przy szybie, jeszcze w taki GORUNC. Więc, czy gdybym ogarnął troszkę temat co to za sprzęt i które ew. mapy powinienem zdobyć, pomógłbyś mi również w tym temacie?

A przy okazji do czegoś ci się przyznam… Nie ogarnąłem wgl. tematu alternatywy dla Sygic Truck na andka… iGo na WinCE naturalnie odpada, bo kupować urządzenia teraz nie będe gdy tablet ma parę miesięcy, a emulacja odpada, za dużo problemów jak mówiłeś. Szukałem raptem 2-3dni po google play i nic konkretnie nie wpadło mi w oczy co mógłbym chociaż spróbować. Także gdybyś miał jakieś propozycje, z chęcią poszerzę swoją wiedzę w kwestii Alternatyw na androida. Naprawdę zostaje już tylko Sygic, jeśli chodzi o transport lądowy ciężarówkami ? Trochę się na nich teraz gniewam za ostatnie olewanie mnie.

@mmela19577
Jesteś tam?

Witam kogokolwiek kto przypadkiem trafi na ten temat. Chcę przedstawić finał mojej historii.

Mam już zaktualizowane mapy w moim Sygic Truck , aktualnie wersja aplikacji 13.9.8, wersja Map 2019.11. Pomogło wyczyszczenie danych i pamięci podręcznej aplikacji, odinstalowanie, ręczne usunięcie pozostałości po aplikacji Menedżerem Plików(w moim przypadku ES Manager), Zainstalowanie ponownie aplikacji S.Truck z google play, wpisanie swoich loginów i hasła z Sygic’a, Licencja się zaimportuje, mapki się ściągają, szach prach i gotowe.

Zamiennika żadnego póki co nie znalazłem. Przynajmniej jeśli chodzi o środowisko Android. w WINCE nie będę się specjalnie pchał na “opcję awaryjną”. Więc jak się coś pojawi fajnego na androida lub na inny przyszłościowy przenośny smartfonowy system z kategorii Nawigacje Truck to proszę o podpowiedzi, tu lub na PW. Będę na DP czasem zaglądać :slight_smile: