Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków

ehh jakos nie rozumiem w czym problem

jestem zarejestrowany na nasza-klasa.pl i podalem tam swoje imie i nazwisko jak rowniez kilka zdjec

moglby mi ktos (fiesta ?) wytlumaczyc jak ktos obcy moze wykorzystac te dane przeciwko mnie?

nie podalem swojego dokladnego adresu a jedynie miasto w ktorym mieszkam wiec spamu mi nie przysla

nie wpisalem swoich super tajnych hasel do konta w banku wiec konta mi tez nie wyczyszcza

wiec w czym problem?

@fiesta moge Ci wyslac PW z moimi danymi dzieki ktorym znajdziesz mnie na Naszej Klasie pod warunkiem ze pozniej powiesz mi jak moglbys te dane wykorzystac

Typowa polska mentalność. Komuś się udało to trzeba go zgnoić :frowning:

Co sie udało??

Tyle że pomysł trafiony, ładna szata graficzna i co z tego jak nie wyrabiają technicznie, fotki na serwerze w Niemczech i muli jak trza :P.

Pomysł trafiony, lecz nie spodziewali się takiego sukcesu. Ale wkrótce nadrobią te “zaległości techniczne”. Jesteś po prostu kolejnym, który im zazdrości. siedzisz w domu i w życiu byś nie wpadł na taki pomysł jak tworcy NK. Tacy jak ty potrafią tylko siedzieć przed komputerem, jeść chipsy i krytkować wszystko dookoła :frowning:


Dyskusja w dziale Na Luzie, ale proszę

darować sobie prywatne wycieczki

Asterisk

To wkrótce trwa już od pół roku (styczniowa przesiadka na nowe serwery niewiele pomogła).

Ja Ciebie nie oceniam, tylko odnoszę się do teamtu wątku czyli portalu Nasza-klasa.

Jeżeli chcesz prowadzić marytorycznąną dyskusję, daruj sobie publiczne prywatne wycieczki pod moim adresem i zacznij mówić o konkretach.

:twisted:

ale zauwaz tez ze liczba uzytkownikow zwiekszyla sie dwukrotnie w ciagu tego pol roku

ciekawy jestem jak chodziloby forum dp gdyby w ciagu najblizszych 6 miesiecy podwoila sie liczba uzytkownikow

Zauważ że nasza redakcja potrafi przewidzieć wzrost oglądalności i na bieżąco stawia nowe serwery i zwiększa przepustowość łączy, czego nie można powiedzieć o naszej klasie . A wzrosty notuje się tutaj wcale nie mniejsze niż na N-K.

fiesta vortal i forum dobreprogramy też na początku nie były idealne. Też wymagało pracy, żeby dojść do tego co teraz (chodź po zmianie szaty graficznej forum można odnieść wrażenie, że forum cofa się do tyłu).

Dobre jak chcesz zaimponować kolegom z klasy

Jeszcze nie widziałem takiego cudu, żeby możliwe było cofanie się w przód.

Owszem, ale reakcja na zwiększone obciążenie trwała miesiąc, góra dwa, a nie pół roku czy więcej.

Wczoraj w TV właściciele naszej klasy faktycznie przyznali się do błędu. Twierdza że pracują nad zabezpieczeniami. Zobaczymy co z tego wyniknie…

ale oni byli w szoku, nie przewidzieli, że będą mieli taką frekwencję. A fora zazwczyaj są z góry zakładane z myślą i wielkiej społeczności.

Szok, nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla braku profesjonalizmu.

Ewewntualnie w ten sposób może się usprawiedliwić kobitka na zieleniaku której zabrakło jabłek, a nie właściciele ogólnopolskiego (i nie tylko) saitu, z którego czerpią poważne zyski. Ja wiem że nowe serwery i szybkie łącza są drogie, ale z próżnego to i Salomon nie naleje, a kto smaruje ten jedzie.

Dochody w kapitaliźmie powiązane są z określonymi nakładami, ale niestety założyciele NK chyba do końca nie zdają sobie z tego sprawy.

Wracając do myśli przewodniej tego tematu to nikt mądry przecież nie wchodzi na takie portale, żeby pobierać dane ludzi, a później ich okradać czy coś w tym stylu. A przecież samemu się ponosi odpowiedzialność za to, jakie informacje się tam umieszcza… można łatwo wychlapać za dużo a prosta porada jest taka, żeby pisać tylko to, co jest niezbędne do rejestracji, w zaufanych serwisach i tyle.