Nasza-klasa "zaloguj" - jaki to skrypt?

Witam,

na naszej klasie, po kliknięciu “zaloguj” pojawia się w tym samym oknie małe okienko z formularzem logowania. Chcę takie coś zastosować na forum w oparciu o bibliotekę jquery. Szukam, ale nie mogę znaleźć nic (ciężko mi dobrać słowa kluczowe).

Wie ktoś, czy istnieje taki skrypt?

Nie musisz szukać żadnych skryptów.

  1. Robisz diva z formularzem.

  2. Ukrywasz go po załadowaniu strony funkcją Hide() (http://docs.jquery.com/Effects/hide)

  3. Robisz sobie jakiś przycisk ‘logowanie’ i dodajesz do niego przy akcji click(fn) (http://docs.jquery.com/Events) funkcję toggle (http://docs.jquery.com/Effects/toggle) której selektorem jest id twojego diva i gotowe. Wszystkie informacje są na ich stronie.

Więcej o efektach dostępnych w jQuery masz tutaj: http://docs.jquery.com/Effects

Wnioskując po twoim pytaniu chyba nie wiesz za duzo o tym frameworku więc polecam na początek to : http://docs.jquery.com/Tutorials:How_jQuery_Works

powodzenia!

A musi być to oparte na jquery ? To tak by iść z armatą na drewniany fort.

Możesz zastosować AJAX’a (też armata :slight_smile: w tym wypadku) bądź najzwyklejsze CSS+JS ( HTML DOM)

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

@MasterOfPumpets

Dziękuję za pomoc, działa tak jak powinno :slight_smile:

Masz rację, niewiele wiem o jquery (to jeszcze nie mój poziom zaawansowania :wink: ). Przeczytałem trochę na tej stronie, nie wszystko rozumiem, ale możesz być pewien, że takie pytanie się nie powtórzy :wink:

@Mario@

Pytam o jquery dlatego, że już go wykorzystuję na stronie i wychodzę z założenia, że skoro biblioteka już jest, skrypt będzie miał mniejszy rozmiar. JS niestety nie znam (korzystam z gotowych rozwiązań na licencji GPL), ale mam w głowie projekt skryptu, którego raczej nigdzie nie znajdę więc siłą rzeczy będę musiał nauczyć się JS, ale to w przyszłości :wink:

Pozdrawiam,

Soulfain