NAT a pobieranie plików z p2p

(Timoneq) #1

Mam wspaniały problem i w ogóle nie mam o tym pojęcia....

chciałbym pobierać pliki z neta za pomocą torrentów niestety jak coś sciagam to tempem pędzacego zółwia, czy mam możliwość przyśpieszenia tego?

Jeśli chodzi o neta to mam go przez routera. :] chociaż niewiem czy to w ogóle istotne jest?!

(fiesta) #2

Wykupić zewnęrzne IP, poprosić admina o odblkowanie, ewentualnie przekierowanie portów, albo samemu przekierować porty na routerze.

(Timoneq) #3

Co do IP to moge sobie swobodnie dodawać tyle że nie wiem czy to bedzie ten zewnetrzy IP czy jakis inny :confused:

a wiesz moze jak sie przekierowuje porty zeby to mi działało?

(Bolo92) #4

Nie dodać nowe IP tylko przekierować IP lokalne, aby router puszczał świat na IP lokalne :slight_smile:

Podaj producenta i model routera to bardziej będzie można pomóc

(Timoneq) #5

D-Link-524

(Bolo92) #6

Sorry że po ANG, ale myślę że sie połapiesz :slight_smile:

http://portforward.com/english/routers/ ... orrent.htm

Musisz wiedzieć na jakim porcie działa Twój program.

Logujesz sie na router

Jak masz już tą zakładkę Virtual Server to tam w Name- nazwa np. Torrent.

Private IP to jakiemu IP chcesz przekierować(swoje wewnętrzne).

Protocol: TCP

Private i Public to wpisujesz port który chcesz przekierować(pobrany wcześniej z klienta torrent).

Schedule: Always.

(Timoneq) #7

Dzięki za pomoc :lol: :lol: :lol:

Te informacje byly dla mnie zbawienne :smiley:

(Bolo92) #8

Wiem że zabardzo to nie opisałem, no ale nie wiem na jakim poziomie stoisz z obsługą sieci i komputerów i na jakim poziomie władasz angielskim :slight_smile: Więc mniej więcej przetłumaczyłem ? :stuck_out_tongue: :mrgreen:

(Timoneq) #9

Oczywiscie - powazne ten opis bardzo mnie sie przydal :smiley: przynajmniej mam juz rozwiazany problem z pobieraniem plikow ... jeszcze raz dzieki :slight_smile: